وبلاگ آموزشی ره استاد

بخش وبلاگ شامل جدیدترین مقالات آموزشی و مشاوره ای در موضوعاتی همچون مشاوره تحصیلی، سنجش و استعدادیابی، برنامه ریزی تحصیلی، هدایت تحصیلی، انتخاب رشته، المپیاد های علمی، تیزهوشان و کنکور سراسری می باشد.

اهمیت استعدادیابی و انتخاب رشته صحیح در پایه نهم و ورودی پایه دهم

اهمیت استعدادیابی و انتخاب رشته صحیح در پایه نهم و ورودی پایه دهم
هدایت تحصیلی و انتخاب رشته در مقطع نهم به دهم متوسطه از جمله مهمترین تصمیم گیری های دوران تحصیل می باشد كه چنانچه با انجام تست های استعدادیابی و مشاوره تحصیلی دقیق به منظور شناخت استعدادها و توانایی های فردی و سنجش جنبه های مختلف هوش انجام شود، می تواند زمینه ی موفقیت دانش آموزان را فراهم آورد.

درسال های اخیر موج گسترده ورود دانش آموزان به رشته علوم تجربی را شاهد هستیم كه این امر موجب رقابت گسترده ای در كنكور علوم تجربی شده است.

جنبه های شغلی و مالی موجب گرایش بیشتر به رشته علوم تجربی شده و در این بین دانش آموزان توجه كمتری به انتخاب رشته بر اساس سنجش استعداد و توانایی های فردی خود دارند.

باید توجه داشت كه علائق و استعدادهای فردی نقش بسیار مهمی در راستای موفقیت دانش آموز دارد و حركت صحیح در این راستا موجب موفقیت و پیشرفت تحصیلی و شغلی خواهد شد و هر شخص باید در ابتدا به این نكته توجه داشته باشد كه نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی كند.

حركت صحیح همراه با برنامه ریزی تحصیلی و با پشتكار در راستای نقاط قوت منجر به حصول نتیجه مطلوب و موفقیت تحصیلی و شغلی خواهد شد.

شناخت استعدادها و توانایی های هر فرد با پیچیدگی های فراوانی همراه بوده و نیاز به هدایت دقیق از سوی مشاور و انجام تست های استعدادیابی دارد تا نتیجه دقیق تری حاصل شود.

از جمله این تست های استعدادیابی می توان تست هوش ریون، تست هوش چند وجهی گاردنر، تست سنجش رغبت شغلی استرانگ و تست سنجش استعداد اُكانر را نام برد.

2
نکات مهم در برنامه ریزی تحصیلی

آخرین پست ها

 

نظرات 1

مهمان - سروش on سه شنبه, 17 بهمن 1396 02:33

ممنون از مطلب خوبتون

ممنون از مطلب خوبتون
Already Registered? Login Here
مهمان
دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398
         
بالا