سوالات مشاوره ای کنکور سراسری

پیشنها می شود که در صورت امکان مالی شرکت کنید. زیرا که دایما در حال مقایسه شرایط خود با دیگران هستید و متوجه ضعف های خود در دروس و مباحث مختلف می گردید. هم چنین آزمون کنکور نیز برای شما ساده سازی می شود و با شرایط آن آشنا میشوید.

در دوشنبه مرداد 16

حجم و تنوع مطالب درسی در مقطع کنکور بسیار بالاست و تنها با برنامه ریزی تحصیلی صحیح و اجرای دقیق آن میتوان فراگیری، تثبیت و جمع بندی مطالب را به درستی انجام داد. برنامه ریزی صحیح میتواند بازدهی زمان مطالعه را تا حد زیادی افزایش دهد.

در سه شنبه شهریور 21

قطعا میتواند موثر باشد چراکه در کنکور سراسری با حجم زیادی از مطالب روبرو هستیم و زمان محدودی در اختیار داریم. تدریس خصوصی در یک یا چند درس میتواند روند مطالعاتی را تسریع کرده و نتیجه ی بهتری را در پی داشته باشد.

در سه شنبه شهریور 21

جبران ضعف در دروس اختصاصی آن هم در ماه های پایانی مانده به کنکور که زمان جمع بندی دروس است کاری سخت و دور از ذهن است و توصیه میشود برای برطرف کردن ضعف های موجود در دروس اختصاصی هرچه زودتر و در ماه های آغازین مقطع کنکور اقدام شود.

در سه شنبه شهریور 21

در تنظیم برنامه ی درسی برای کنکور سراسری باید به چند نکته توجه داشت: نکته اول اینکه باید زیرگروه رشته مورد علاقه برای ادامه تحصیل در مقطع دانشگاه را مشخص نمود تا ضرایب دروسی که برای آن رشته تحصیلی دارای اهمیت بیشتری هستند مشخص شود و حتماً اهميت اين دروس در برنامه ريزی تحصیلی در نظر گرفته شود تا بیشتر مورد توجه قرار گیرد. نکته دوم اینکه حتماً برای دروسی که دانش آموز دارای ضعف بیشتری است زمان بیشتری در برنامه اختصاص داده شود و برای تثبیت و تسلط بیشتر روی نقاط قوت نیز زمان مناسب در نظر گرفته شود. نکته سوم در برنامه ریزی تحصیلی توجه به قرار دادن زمان های تکرار مناسب برای دروس به نسبت فرارتر بودن آنها است تا دوره کردن مطالب به نحو صحیح انجام پذیرد.

در چهارشنبه شهریور 22

بله. قطعاً باتوجه به حجم زياد مطالب دوره پيش دانشگاهی و همچنین مباحث مربوط به دروس پایه بهتر است از سه ماه تابستان بیشتر برای مرور مباحث پایه استفاده شود تا بتوان مطالب سال های گذشته را به طور کامل برای کنکور سراسری دوره نمود.

در جمعه شهریور 24

مهمتر از زمان، ميزان تمركز و كيفيت در فرآيند مطالعه است. زمان تنها يكی از پارامترهای مطالعه می باشد و به تنهایی ملاک ارزیابی مناسبی نیست.

در جمعه شهریور 24

متغیر های زیادی در کیفیت مطالعه و میزان بازدهی آن موثر می باشند، اما به اختصار میتوان گفت مطالعه بر اساس برنامه ریزی اصولی و همراه با تمرکز کافی در زمان مطالعه و به شیوه مناسب آن میتواند مفید باشد.

در جمعه شهریور 24

نادیده گرفتن یک یا چند درس در کنکور سراسری کار صحیحی نیست و تاثیر بسیار نامطلوبی در مجموع امتیازات و رتبه نهایی در پی خواهد داشت. باید سعی شود تا حد امکان به نحوی برنامه ریزی شود تا حداقل امتیاز در هر درس کسب شود.

در جمعه شهریور 24

با سلام. تمام دانشجویانی که در دوره های روزانه دانشگاه های دولتی شرکت می کنند، در صورت انصراف به مدت یک سال از شرکت در کنکور سراسری محروم می شوند

در پنج شنبه خرداد 31

سلام. چنانچه در 150 انتخاب در لیست انتخاب رشته از رشته های با آزمون و بدون آزمون انتخاب نمایید اشکالی پیش نمی آید و هر انتخاب را قبول شوید فرآیند انتخاب رشته متوقف می شود.

در یکشنبه مرداد 21

با توجه به تغییر نظام آموزشی و کتاب های درسی و کنکور سراسری نظام جدید، نیاز است تا سطح علمی و نقاط ضعف و قوت شما در دروس مختلف توسط مشاور تحصیلی شناسایی شده و متناسب با آن برنامه ریزی درسی برای کنکور سراسری تدوین گردد.

در پنج شنبه مهر 12

سلام. پردیس خودگردان دانشگاه تهران که واقع در جزیره کیش می باشد، رشته حقوق را ارائه می دهد و شهریه هر ترم در پردیس های خودگردان بالاتر از دانشگاه آزاد می باشد.

در دوشنبه آذر 12
         
بالا