سوالات
موضوعات
مقالات
دسته بندی ها
مشاوره و هدایت تحصیلی

هدایت تحصیلی پایه نهم به دهم جزو بخش های مهم دوران تحصیل است و توجه به هدایت تحصیلی بسیار اهمیت دارد و می تواند به تلاش دانش آموز و روند تحصیل وی سمت و سویی صحیح بدهد. گروه مشاوره تحصیلی و آموزشی ره استاد افتخار دارد برای اولین بار در ایران و به منظور هدایت تحصیلی و انتخاب رشته بهتر دانش آموزان در پایه نهم برای ورود به پایه دهم اقدام به برگزاری آزمون های آنلاین هدایت تحصیلی نهم نماید.

مجموعه ای از آزمون های استاندارد بین المللی در زمینه سنجش هوش و استعداد تحصیلی و رغبت شغلی تحت عنوان آزمون آنلاین مشاوره ای هم اکنون برای تمامی دانش آموزان در سراسر کشور بر روی وب سایت ما قابل دسترس می باشد.

تست های مشاوره ای آنلاین و بومی سازی شده این مجموعه متناسب با نیاز های آموزشی دانش آموزان در تمامی نقاط کشور تنظیم شده است که می تواند به کمک سنجش هوش و استعداد تحصیلی و سنجش رغبت های مسیر شغلی، کمک شایان ذکری در زمینه مشاوره هدایت تحصیلی دانش آموزان در پایه نهم، پیش دانشگاهی و سایر مقاطع تحصیلی نماید.

هدایت تحصیلی پایه نهم

هدایت تحصیلی پایه نهم به دهم متوسطه به واسطه انتخاب رشته ورودی پایه دهم و آغاز دوره متوسطه دوم بسیار اهمیت دارد چرا که دانش آموزان از بین رشته های شاخه نظری، فنی حرفه ای و کاردانش می بایست رشته تحصیلی مورد علاقه خود را بر اساس سنجش هوش و استعداد تحصیلی و رغبت های مسیر شغلی انتخاب نمایند.

امروزه شاهد این موضوع هستیم که برخی از دانش آموزان بدون در نظر گرفتن استعدادها و توانایی های فردی خود و صرفا بر اساس شرایط و تقاضای بازار کار اقدام به تحصیل در برخی رشته ها خصوصا رشته علوم تجربی کرده و این امر موجب تقاضای گسترده در مقطع کنکور برای این رشته شده و به طبع آن قبولی و تحصیل را در رشته های پر طرفدار این شاخه برای دانش آموزان دشوار نموده است که البته سختی پذیرفته شدن در کنکور برای دانش آموزانی که استعداد کمتری در رشته تحصیلی خود دارند بسیار دشوارتر خواهد بود.

مراحل هدایت تحصیلی پایه نهم

هدایت تحصیلی پایه نهم برای ورود به پایه دهم شامل بخش های مختلفی می باشد که در ادامه به بیان آنها خواهیم پرداخت.

سنجش هوش و استعدادیابی تحصیلی در هدایت تحصیلی

در فرآیند هدایت تحصیلی پایه نهم؛ سنجش هوش و استعداد های تحصیلی و رغبت های مسیر شغلی دانش آموزان بسیار اهمیت دارد و این مهم به کمک آزمون های سنجش هوش و استعدادیابی تحصیلی و آزمون رغبت سنج شغلی دست یافتنی خواهد بود.

چنانچه شناسایی استعداد های تحصیلی و شغلی دانش آموزان در این مقطع به درستی صورت گیرد و هدایت تحصیلی در مسیر صحیح انجام پذیرد، موجب می شود تا دانش آموز در رشته تحصیلی مورد علاقه خود مشغول به تحصیل شده و در کنار لذت بردن از دوران تحصیل، آینده شغلی مطلوب تری را برای خود ترسیم نماید.

معرفی رشته های پایه دهم

انتخاب رشته و هدایت تحصیلی در پایه نهم مستلزم شناخت و آشنایی دانش آموزان با شاخه های تحصیلی پایه دهم می باشد که شامل رشته های شاخه نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش می باشد. برای آشنایی بیشتر با رشته های این مقطع تحصیلی می توانید به صفحه انتخاب رشته پایه نهم مراجعه فرمایید.

مشاوره هدایت تحصیلی نهم

برگزاری جلسه مشاوره هدایت تحصیلی با حضور دانش آموز و اولیا به منظور بررسی علایق و نظرات شخصی دانش آموز پیرامون انتخاب رشته و بررسی عملکرد و سوابق تحصیلی دوره متوسطه اول که شامل بررسی نمرات اخذ شده توسط دانش آموز در سه سال هفتم، هشتم و نهم دوره متوسطه می باشد.مشاوره هدایت تحصیلی در کنار سنجش و استعدادیابی دانش آموزان از اهمیت بالایی برخوردار است.

نتیجه گیری

فرآیند هدایت تحصیلی پایه نهم به صورت زیر می باشد:

  1. برگزاری آزمون های سنجش هوش و استعداد تحصیلی و سنجش رغبت شغلی.
  2. مشاوره فردی و بررسی سوابق تحصیلی دانش آموز و معرفی شاخه های تحصیلی پایه دهم.
  3. بررسی نتیجه آزمون ها در کنار یکدیگر و استخراج همبستگی های موجود در نتایج.
  4. نتیجه گیری نهایی و اولویت بندی رشته های تحصیلی توسط مشاور.

گروه مشاوره تحصیلی و آموزشی ره استاد در راستای شناساندن هر چه بیشتر و بهتر رشته ها و شاخه های تحصیلی در آغاز دوره متوسطه دوم (پایه دهم) و مقطع پیش دانشگاهی به دانش آموزان عزیز و بررسی استعدادیابی فردی برای هریک از آنها و تطبیق دادن توانایی های هر فرد و علایق وی سعی دارد مسیر پیشرفت را برای دانش آموزان هموار تر نماید.

سعی این مجموعه بر آن است تا با استعدادیابی دانش آموزان عزیز آنها را در مسیر پیشرفت و تعالی راهنمایی نموده و قدم به قدم تا رسیدن به اهدافشان همراهی کند.

 

به منظور کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی کلاس های آموزشی و جلسات مشاوره ای می توانید هم اکنون با شماره 26703342 تماس حاصل فرمایید ویا نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی اقدام نمایید تا همکاران ما در گروه ره استاد در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.


معرفی رشته های پایه نهم
انتخاب رشته پایه نهم
انتخاب رشته پایه نهم به دهم فنی و حرفه ای
امتحان تعیین رشته تحصیلی شهریور برگزار می‌شود
         
بالا