مشاوره شغلی آنلاین

پیدا کردن شغل مناسب یکی از دغدغه های مهم زندگی هر فرد می باشد. افراد زمان زیادی از عمر خود را به کار و کسب درآمد اختصاص می دهند و انتخاب صحیح شغل متناسب با ویژگی های فردی می تواند موجب موفقیت هرچه بیشتر در عرصه شغلی، مالی و در نهایت ساختن زندگی توام با آرامش شود.
با توجه به پیچیدگی های مشاغل، هدایت شغلی افراد فرآیندی تخصصی است که با کمک مشاور شغلی و با استفاده از تست رغبت سنجی شغلی صورت می پذیرد.

چگونه شغل مناسب خود را پیدا کنیم

شغل افراد در بسیاری از موارد با رشته تحصیلی آنها مرتبط است. امروزه به نسبت زمان گذشته مشاغل از پیچیدگی های بیشتری برخوردار هستند و با علم و دانش روز درآمیخته اند. بنابراین بحث مشاوره و هدایت شغلی و انتخاب شغل مناسب با انتخاب رشته تحصیلی گره خورده است و برای انتخاب شغل صحیح باید انتخاب رشته تحصیلی درستی را انجام داد تا بتوان دانش مورد نیاز شغل آینده را کسب نمود.

یکی از موارد مهم در هدایت شغلی، رغبت های شغلی فردی است. در انتخاب شغل مناسب رغبت های شغلی افراد باید مورد ارزیابی قرار گیرد. سنجش رغبت های شغلی افراد در انتخاب شغل مناسب بسیار تاثیرگذار است و باید مورد توجه قرار گیرد.

تعریف رغبت شغلی

رغبت های مسیر شغلی به الگوهای دوست داشتن و علاقه یا عدم علاقه مندی به فعالیت های شغلی و مشاغل و یا موضوعات خاص اشاره دارند و اولویت‌هایی برای فعالیت‌های مختلف در زندگی می باشند.

در مشاوره شغلی سعی می شود تا افراد به کمک تست مشاوره شغلی مورد رغبت سنجی شغلی قرار گیرند. فرآیند مشاوره شغلی با تحلیل نتیجه تست توسط مشاور آغاز می شود. سپس مشاور شغلی به بررسی سایر موارد فردی مرتبط و معرفی حوزه های مشاغل متناسب با رغبت های شغلی فرد می پردازد.

فرآیند مشاوره شغلی

آشنایی با حوزه های گوناگون مشاغل و معرفی آنها از جمله مهم ترین بخش های مشاوره استعدادیابی شغلی می باشد چرا که شناخت مشاغل و ویژگی های هر شغل در فرآیند هدایت شغلی بسیار اهمیت دارد.

در پایان فرآیند هدایت شغلی فرد می تواند شغل مناسب و مسیر درست شغلی خود را بیابد. چنانچه فرد در حال تحصیل باشد، با توجه به نتیجه مشاوره شغلی خود می تواند مسیر تحصیلی و انتخاب رشته تحصیلی خود را بر اساس شغل مورد علاقه خود تنظیم نماید.

افراد فارغ التحصیل بسیاری نیز هستند که با اینکه تحصیلات خود را به پایان رسانده اند، هنوز موفق به پیدا کردن شغل مناسب خود نشده اند. این افراد می توانند پس از مشاوره شغلی و اطلاع از حوزه های مشاغل مطلوب خود، اقدام به کسب مهارت و دانش مرتبط نموده و مسیر شغلی خود را بیایند.

یادآوری این نکته ضروری است که لازمه موفقیت در هر شغلی داشتن علاقه و همچنین توانایی های فردی متناسب با آن شغل است.

خدمات مشاوره شغلی گروه آموزشی ره استاد

گروه ره استاد افتخار دارد برای اولین بار نرم افزار رغبت سنج شغلی استرانگ آنلاین را با تفصیر کامل همراه با معرفی زمینه های شغلی، وضعیت افراد در محیط کار و سبک های زندگی شغلی ارائه نماید.

سایر خدمات مشاوره شغلی

    • برگزاری جلسات مشاوره شغلی فردی
    • همایش های هدایت شغلی
    • مشاوره شغلی در زمینه منابع انسانی و امور استخدامی شرکت ها و موسسات به منظور جذب برترین نیروها در مهارت های شغلی مورد نیاز

هم اکنون می توانید به منظور سنجش رغبت شغلی خود، از تست آنلاین رغبت سنج شغلی استرانگ استفاده نمایید.

برای استفاده از تست های آنلاین مشاوره تحصیلی میتوانید به بخش تست های مشاوره ای مراجعه نمایید.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی کلاس های آموزشی و جلسات مشاوره ای می توانید هم اکنون با شماره 26703342 تماس حاصل فرمایید ویا نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی اقدام نمایید تا همکاران ما در گروه ره استاد در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

همایش مشاوره و هدایت شغلی
تست آنلاین رغبت سنج شغلی استرانگ
         
بالا