مشاوره کنکور

دانش آموزان در پایه دوازدهم متوسطه (پیش دانشگاهی) علاوه بر اینکه باید کتاب ها و دروس این پایه را مورد مطالعه مفهومی و دقیق قرار دهند و به تسلط مطلوب دست یابند، سال جمع بندی مفهومی و تکمیلی دوره متوسطه را نیز به منظور آمادگی برای کنکور سراسری پیش رو دارند و به همین دلیل با حجم بسیار زیادی از دروس متفاوت و زمان محدود مواجه می شوند.

تمامی عوامل فوق نقش مشاور تحصیلی را در دوره پیش دانشگاهی (پایه دوازدهم) بسیار پر رنگ می کند و بهره مندی از مشاور کنکور (مشاوره پایه دوازدهم)، می تواند راهکار مناسبی برای موفقیت در کنکور باشد.

مشاوره کنکور و مدیریت زمان

در مشاوره و برنامه ریزی کنکور، مدیریت زمان اصل بسیار مهمی است چرا که با توجه به حجم بالای مطالب و زمان محدود، تنها با مدیریت زمان مطالعه می توان به موفقیت دست یافت.

در طول یک سال دوران کنکور ممکن است در بسیاری از موارد دشواری ها و شرایط متفاوتی از لحاظ روحی یا جسمی برای اکثر دانش آموزان پیش آید که در بیشتر موارد غلبه بر مشکلات و شرایط دشوار برای دانش آموزان سخت و حتی نشدنی می باشد و در چنین شرایطی حضور یک مشاور تحصیلی در کنار دانش آموز بسیار اهمیت دارد چراکه مدیریت تک تک ساعت ها و روزهای دوران کنکور بسیار مهم است.

مشاوره و برنامه ریزی مطالعاتی کنکور

در دوران آماده سازی برای کنکور، تنظیم برنامه مطالعاتی، نحوه مدیریت زمان، چگونگی اجرای برنامه های درسی، تنظیم نحوه و میزان مطالعه در هر درس با توجه به فاصله زمانی تا کنکور، تکنیک های شرکت در آزمون ها و... از جمله وظایف یک مشاور کنکور می باشد.

شناسایی نقاط ضعف و قوت دانش آموزان یکی دیگر از وظایف مهم مشاور در دوران کنکور می باشد و راهنمایی دانش آموزان و کشف استعداد های بالقوه آنها در تدوین برنامه مطالعه درسی بسیار مهم می باشد.

مشاوره انتخاب رشته کنکور

بی شک یکی از مهم ترین و سرنوشت ساز ترین انتخاب ها در طول زندگی، انتخاب رشته کنکور (انتخاب رشته دانشگاهی) می باشد. متاسفانه بسیاری از افراد بدون در نظر گرفتن استعداد ها، علایق و توانایی ها اقدام به انتخاب رشته دانشگاه می کنند.

پیامد انتخاب رشته نادرست، صرف سال ها زمان و هزینه و تحصیل در رشته ای است که فرد در نهایت به آن علاقه مند نبوده و به طبع آن در شغل مرتبط با آن رشته تحصیلی نیز موفقیتی کسب نخواهد کرد.

بنابراین بهره بردن از تجربیات و نظرات مشاور در دوران آمادگی برای کنکور و در نهایت فرآیند مشاوره انتخاب رشته کنکور بسیار مهم می باشد.

برای استفاده از تست های آنلاین مشاوره تحصیلی میتوانید به بخش تست های مشاوره ای مراجعه نمایید.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی کلاس های آموزشی و جلسات مشاوره ای می توانید هم اکنون با شماره 26703342 تماس حاصل فرمایید ویا نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی اقدام نمایید تا همکاران ما در گروه ره استاد در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.


برنامه ریزی تحصیلی
مشاوره و هدایت تحصیلی پایه نهم
انتخاب رشته کنکور علوم تجربی
انتخاب رشته کنکور ریاضی فیزیک
         
بالا