مشاوره ابتدایی و پیش دبستان

مقطع پیش دبستان و دوره ابتدایی به عنوان شروع دوران تحصیل از اهمیت بالایی برخوردار است و به نوعی سنگ بنای آموزشی دانش آموزان در این مقطع نهاده می شود و این امر اهمیت مشاوره تحصیلی در مقطع ابتدایی را افزایش می دهد.

برای مشاوره تحصیلی و سنجش هوش کودکان پیش دبستانی و ابتدایی می توانید از تست هوش تصویری ریون استفاده کنید.

مشاوره پیش دبستان

مقطع پیش دبستان به عنوان دوره آمادگی برای ورود به مقطع ابتدایی مهم به شمار می رود و کودکان در این دوره با محیط آموزش گروهی آشنا می شوند.

مشاوره تحصیلی دوره ابتدایی (دبستان)

از جمله نکات مهم در مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی دانش آموزان دوره ابتدایی این است که دانش آموزان در مقطع دبستان نحوه صحیح مطالعه و برنامه ریزی درسی را بیاموزند تا به روش برنامه ریزی تحصیلیی صحیح عادت کرده و کیفیت مطالعه مطلوب تری را فرا گیرند.
شرایط سنی دانش آموزان ابتدایی حساسیت فرآیند مشاوره تحصیلی در این مقطع را پیچیده تر می کند و نیاز است تا با دقت و تامل بیشتری فرآیند مشاوره در پایه ابتدایی انجام شود.
با توجه به توانایی ها، استعدادها و و ویژگی های فردی، خانوادگی و... دانش آموزان دوره ابتدایی فرآیند برنامه ریزی تحصیلی و مشاوره آموزشی برایی هر دانش آموز متفاوت و منحصر به فرد خواهد بود.
میزان ساعات مطالعه، نحوه مطالعه، میزان وقت اخصاص داده شده به هر درس در برنامه مطالعاتی، شرایط مطالعه و بسیاری موارد دیگر پیش از تنظیم برنامه درسی باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.
چنانچه دانش آموزان در مقطع ابتدایی و سال های آغازین تحصیل نحوه برنامه ریزی صحیح را بیاموزند می توانند در سال های بعد با بازدهی مطلوب تری به نتایج مناسب تری دست پیدا کنند.

مشاوره تحصیلی پایه اول ابتدایی

پایه اول ابتدایی به عنوان شروع این دوره بسیار اهمیت دارد چرا که دانش آموزان با درس های ریاضی، فارسی و علوم که پایه دروس و کتاب های مقاطع بالاتر می باشند، برای اولین بار آشنا می شوند و چنانچه پایه اول دبستان به خوبی فرا گرفته شود و روش های درس خواندن صحیح را به خوبی بیاموزند و در آغاز دوران تحصیل با مدیریت زمان و برنامه ریزی صحیح آشنا شوند، می تواند قدم بزرگی برای پیشرفت تحصیلی در سال های آینده باشد و این مهم با مشاوره درسی در پایه اول ابتدایی می تواند میسر شود.

مشاوره تحصیلی پایه دوم تا پنجم ابتدایی

در پایه دوم ابتدایی کتاب ها رو به تکمیل شدن پیش می رود و مباحث درسی اندکی پیچیده تر می شود و تا پایه پنجم کتاب ها همین روند را طی می کنند.
دانش آموزان باید سعی کنند هرچه بیشتر برنامه ریزی درسی و اجرای دقیق برنامه ها را در این چهار سال تمرین کنند تا در پایه ششم که دروس از پیچیدگی بالاتری برخوردار است، به خوبی عمل کنند.

مشاوره تحصیلی پایه ششم ابتدایی

پایه ششم آخرین پایه تحصیلی در مقطع ابتدایی است و دانش آموزان در این پایه برای ورود به دوره متوسطه آماده می شوند و همین موضوع اهمیت پایه ششم ابتدایی را افزایش می دهد.

همچنین کسب آمادگی برای شرکت در آزمون تیزهوشان (سمپاد) در این مقطع از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای استفاده از تست های آنلاین مشاوره تحصیلی میتوانید به بخش تست های مشاوره ای مراجعه نمایید.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی کلاس های آموزشی و جلسات مشاوره ای می توانید هم اکنون با شماره 26703342 تماس حاصل فرمایید ویا نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی اقدام نمایید تا همکاران ما در گروه ره استاد در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.


پیش دبستان   دبستان   ابتدایی   اول ابتدایی   دوم ابتدایی   سوم ابتدایی   چهارم ابتدایی   پنجم ابتدایی   ششم ابتدایی   مشاوره   همایش مشاوره ای   مشاوره تلفنی   مشاوره فردی   كلاس مشاوره ای   مشاوره تحصیلی   مشاوره خصوصی   پایه ششم   مشاور تحصیلی   مشاوره دبستان   مشاوره دوره ابتدایی   مشاوره تحصیلی دبستان   مشاوره تحصیلی ابتدایی   مشاوره ابتدایی   پایه اول   پایه دوم   پایه سوم   پایه چهارم   پایه پنجم   مشاوره برنامه ریزی   مشاوره دبستانی ها   مشاوره دبستانی   مشاور دبستان   مشاوره کودکان دبستان   مشاوره در دبستان   مشاوره تحصیلی کودکان دبستانی   مشاوره کودکان پیش دبستانی   مشاور ابتدایی   مشاوره در مقطع ابتدایی   مشاوره تحصیلی مقطع ابتدایی   مشاوره تحصیلی دوره ابتدایی   مشاوره درسی ابتدایی   مشاوره در مدارس ابتدایی   مشاوره ابتدایی ها   مشاوره پیش دبستانی   مشاوره پیش دبستان   مشاوره تحصیلی پیش دبستانی   مشاوره کودک پیش دبستانی   مشاوره آنلاین   مرکز مشاوره تحصیلی   سایت مشاوره تحصیلی   مشاوره تحصیلی اول ابتدایی   مشاوره تحصیلی دوم ابتدایی   مشاوره تحصیلی سوم ابتدایی   مشاوره تحصیلی چهارم ابتدایی   مشاوره تحصیلی پنجم ابتدایی   مشاوره تحصیلی ششم ابتدایی  
برنامه ریزی تحصیلی
تست هوش ریون
تحصیل 104 هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی شهر تهران
آغاز سال تحصیلی یک میلیون و ۴۰۰ هزار کلاس اولی از روز چهارشنبه ٢٩ شهريور
         
بالا