مشاوره تحصیلی

یکی از عوامل موثر در نتیجه گیری مطلوب برای دانش آموز استفاده از مشاوره تحصیلی خوب است چرا که بسیاری از دانش آموزان نمی توانند از زمان های آزاد خود به درستی استفاده نمایند و در مدیریت زمان دچار مشکل هستند و یا بعضی در تعیین اولویت های های مطالعاتی و برنامه ریزی تحصیلی دچار ضعف هستند. مواردی از این دست در بسیاری از دانش آموزان شایع می باشد. مشاوره تحصیلی صحیح می تواند بسیاری از موانع و مشکلات را برطرف نماید.

اصلاح و بهبود شیوه مطالعاتی و همچنین آموزش صحیح برنامه ریزی تحصیلی و همچنین اجرای صحیح آن مواردی است که در مشاوره تحصیلی از اهمیت بالایی برخوردار است.

این نکته لازم به ذکر است که فرآیند مشاوره تحصیلی ابتدا با احساس نیاز و ضعف در تحصیل از طرف دانش آموز و یا خانواده آغاز می شود اما رفع آن نیاز به بررسی و تحلیل عوامل زیادی توسط مشاور تحصیلی دارد.

قطعا مشاوره تحصیلی برای هر فرد می بایست به صورت انفرادی صورت گیرد و هیچ نسخه عمومی برای همه افراد وجود ندارد چراکه اساسا مشاوره تحصیلی فردی برای هر شخص بنا به ویژگی های شخصیتی، علمی، خانوادگی، محیطی و ... متفاوت می باشد.

بررسی نقایص و ایرادات در مشاوره تحصیلی امری زمانبر است که توسط دانش آموز و مشاور تحصیلی آغاز می شود و با گذشت زمان و اجرای برنامه ها و نظرات مشاور تا رفع کامل موارد و اشکالات پیش می رود.

با توجه به شرایط هر دانش آموز زمان و تعداد جلسات در فرآیند مشاوره تحصیلی می تواند متفاوت باشد اما نکته حائز اهمیت این است که دانش آموز نباید در پی نتیجه گیری فوری باشد و در نتیجه گیری از برنامه های مشاور تحصیلی باید صبور باشد.

مشاوره تحصیلی می تواند به دانش آموزانی که احساس می کنند از شرایط تحصیلی خود راضی نیستند کمک بسیار زیادی نماید و حرکت تحصیلی دانش آموز را روی ریل صحیح هدایت نماید.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی کلاس های آموزشی و جلسات مشاوره ای می توانید هم اکنون با شماره 26703342 تماس حاصل فرمایید ویا نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی اقدام نمایید تا همکاران ما در گروه ره استاد در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.


برنامه ریزی تحصیلی
مشاوره کنکور
مشاوره تحصیلی متوسطه
مشاوره تحصیلی ابتدایی و پیش دبستان
         
بالا