سوالات
موضوعات
مقالات
دسته بندی ها
برنامه ریزی تحصیلی

برنامه ریزی تحصیلی و اجرای صحیح آن اساسی ترین رکن موفقیت برای دانش آموزان در دوره های مختلف بخصوص نهم، دهم، یازدهم و در نهایت دوازدهم (کنکور) می باشد. تیم مشاوران گروه مشاوره تحصیلی و آموزشی ره استاد با بهره گیری از جدیدترین شیوه های برنامه ریزی تحصیلی و با توجه به شرایط اختصاصی هر دانش آموز در پایه های اول، دوم، سوم، چهارم، پنجم و ششم دبستان همچنین در ادامه در پایه های هفتم، هشتم، نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم متوسطه مناسب ترین برنامه را در اختیار دانش آموزان عزیز قرار می دهد. این برنامه ریزی تحصیلی علاوه بر پوشش تمام جنبه های آموزشی دانش‌ آموزان به جنبه های روحی و روانی آنها نیز توجه ویژه دارد.

ویژگی برنامه ریزی تحصیلی خوب

برای بسیاری از دانش آموزان این سوال مطرح است که چطور یک برنامه ریزی تحصیلی خوب داشته باشیم؟

یک برنامه درسی خوب شامل ویژگی هایی است که در ادامه مطلب به تعدادی از این ویژگی ها خواهیم پرداخت

  1. برنامه ریزی درسی برای هر شخص منحصر به فرد بوده و متناسب با ویژگی های فردی است و پس از اخذ تست های سنجش استعداد و تست های مشاوره فردی انجام میشود. در نظر داشتن ویژگی های فردی دانش آموزان در برنامه ریزی تحصیلی بسیار اهمیت دارد
  2. در برنامه ریزی تحصیلی و مطالعاتی برای هر دانش آموز باید اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت متناسب با هر فرد توسط مشاور درسی وی به درستی تعیین شود تا فرد بتواند با احتمال بالایی به اهداف خود دست یابد.
  3. برنامه درسی خوب باید تا حد بالا و قابل قبولی قابلیت اجرا داشته باشد و دانش آموز بتواند به اهداف تعیین شده در برنامه دست یابد.
    لازم است توجه داشته باشیم که چنانچه برنامه ریزی تحصیلی متناسب با استعداد یابی و میزان توانایی های فردی هر دانش آموز باشد و توسط مشاور متخصص تنظیم شده باشد با کمی تلاش و پیگیری از سوی دانش آموز، منجر به نتیجه ی مطلوب خواهد شد.
  4. استفاده از دفتر برنامه ریزی درسی گروه آموزشی ره استاد می تواند راهکاری مناسب جهت بهبود و ارتقاء سطح کیفی آموزش و مدیریت زمان مطالعه باشد.
    دفتر برنامه ریزی دانش آموزان تحت نظارت دقیق و مستمر تیم مشاوران گروه آموزشی ره استاد قرار خواهد داشت و نکات لازم در طول دوره توسط مشاورین در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

برنامه ریزی تحصیلی دبستان

دوره ابتدایی به عنوان شروع دوران تحصیلی دانش آموزان از اهمیت زیادی برخوردار است و چنانچه ضمن فرآیند تحصیل به آموزش صحیح مهارت های برنامه ریزی درسی هم پرداخته شود می تواند منجر به موفقیت تحصیلی دانش آموز در دبستان و مقاطع بعدی شود.

برنامه ریزی تحصیلی اول تا پنجم دبستان

برنامه ریزی صحیح در دوره ابتدایی به دانش آموز کمک می نماید تا علاوه بر رسیدگی به امور درسی، زمان کافی و مناسبی را به فعالیت های فوق برنامه اختصاص دهد.
داشتن برنامه مطالعاتی و درس خواندن طبق برنامه ریزی درسی صحیح باعث می شود تا دانش آموز از ابتدای دوران تحصیل خود به برنامه ریزی و داشتن برنامه منظم مطالعاتی عادت نماید.
تنظیم برنامه درسی در مقطع ابتدایی به لحاظ پیچیدگی های شخصیتی کودک در این دوره فرآیندی بسیار حساس و پر اهمیت می باشد و راهنمایی های مشاور تحصیلی در این دوران می تواند بسیار مفید باشد.

برنامه ریزی تحصیلی ششم دبستان

برنامه ریزی تحصیلی ششم ابتدایی برای آزمون تیزهوشان ششم و همچنین آمادگی آزمون ورودی مدارس بسیار لازم است چرا که دانش آموزان علاوه بر مطالعه دروس مدرسه باید وقت مناسبی را برای کسب آمادگی لازم برای شرکت در آزمون های ورودی اختصاص دهند.

برنامه ریزی تحصیلی متوسطه

متوسطه اول و متوسطه دوم از مقاطع مهم تحصیلی هستند که به علت گستردگی و حجم بالای مطالب آموزشی در این دوره، برنامه ریزی درسی در این دوره بسیار اهمیت پیدا می کند.
حجم مطالب درسی دوره متوسطه دوم در مقایسه با متوسطه اول بسیار بیشتر می باشد و باتوجه به اینکه پایه دهم، پایه یازدهم و پایه دوازدهم متوسطه منبع سوالات کنکور سراسری می باشد، برنامه ریزی تحصیلی صحیح برای دوره دوم متوسطه بسیار اهمیت دارد.

برنامه ریزی تحصیلی هفتم

پایه هفتم متوسطه شروع دوره متوسطه اول می باشد و دانش آموز در این پایه با دروس جدیدی مواجه می شود که مطالعه هر درس در برنامه ریزی درسی پایه هفتم باید متناسب با نوع محتوای آموزشی آن درس و توانایی دانش آموز به درستی تنظیم شود.

برنامه ریزی تحصیلی هشتم و نهم

دروس پایه هشتم و نهم متوسطه به عنوان پایه دروس مقطع متوسطه دوم از اهمیت بالایی برخوردار است.
با توجه به اینکه بسیاری از دانش آموزان پایه نهم در آزمون های ورودی پایه نهم به دهم مدارس مختلف شرکت می کنند، مهم است که تسلط کافی روی دروس پایه هشتم و نهم داشته باشند تا بتوانند در این آزمون ها موفقیت کسب نمایند.
وجود امتحانات نهایی در پایه نهم دلیل دیگری است که بر اهمیت استفاده از برنامه درسی خوب در این سال می افزاید.

برنامه ریزی تحصیلی دهم

پایه دهم اولین پایه تحصیلی در دوره متوسطه دوم می باشد. با توجه به اینکه دانش آموزان پیش از ورود به پایه دهم اقدام به انتخاب رشته تحصیلی میکنند، دروس در این پایه تخصصی تر از گذشته شده و بر حجم مطالب نیز افزوده می شود.
دروس پایه دهم منابع طرح سوال در کنکور سراسری بوده و یادگیری خوب این دروس می تواند کمک خوبی برای دوران کنکور باشد که با برنامه ریزی تحصیلی مطلوب می توان به این مهم دست یافت.

برنامه ریزی تحصیلی یازدهم

به جرات می توان گفت برنامه ریزی تحصیلی یازدهم برای یادگیری کامل مباحث آموزشی و موفقیت تحصیلی دانش آموزان بسیار مهم است. مباحث درسی کتاب یازدهم در رشته های تجربی، ریاضی و انسانی در کنکور سراسری از اهمیت زیادی برخوردار است.

برنامه ریزی تحصیلی دوازدهم (کنکور)

برنامه ریزی تحصیلی صحیح برای کنکور به دانش آموزان پایه دوازدهم و داوطلبان کنکور کمک میکند تا حجم بالای مطالب درسی خود را در زمان محدود یک ساله دوره کنکور مدیریت نموده و مطلوب ترین نتیجه را بدست آورند.

برنامه ریزی تحصیلی در کنکور و اجرای مطلوب آن برای دانش آموزانی که سال های تحصیلی گذشته خود و در دوره آموزشی متوسطه درس خواندن خود را بر اساس برنامه صحیح مطالعاتی تنظیم نکرده بودند و به اصطلاح شب امتحانی درس خوانده بودند، بسیار دشوار تر از دانش آموزانی است که به مطالعه بر اساس برنامه عادت کرده اند و نیاز است تا این دسته از دانش آموزان در مقطع دوازدهم بیشتر برای تحقق برنامه های خود تلاش کنند و باید توجه داشته باشند که نباید دلسرد شد.

باید هر دانش آموز با کمک مشاور تحصیلی خود برنامه ای مناسب با شرایط تحصیلی، علمی و ویژگی های فردی خود تنظیم و تدوین نماید و به مرور به حجم مطالب و زمان برنامه درسی خود بیفزاید تا بتواند در حین اجرای برنامه درسی، از درس خواندن خود لذت برده و اهداف کوتاه مدت و میان مدت خود را تحقق بخشد.
دست یابی به اهداف تعیین شده باعث می شود تا دانش آموز از درس خواندن خود لذت برده و برای ادامه برنامه خود انگیزه مضاعف پیدا کند.

به منظور بررسی و سنجش کیفیت برنامه مطالعاتی خود به تست آنلاین عادات مطالعه مراجعه نمایید.

در پایان این نکته حائز اهمیت است که تیم مشاوران گروه آموزشی ره استاد بر این باور است که با برنامه‌ ریزی تحصیلی صحیح و پایبندی دانش آموز به برنامه درسی و اجرای دقیق آن بیشتر چالش های تحصیلی هر دانش آموز رفع شده و به سمت موفقیت حرکت خواهد کرد.

 

به منظور کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی کلاس های آموزشی و جلسات مشاوره ای می توانید هم اکنون با شماره 26703342 تماس حاصل فرمایید ویا نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی اقدام نمایید تا همکاران ما در گروه ره استاد در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.


دبستان   ابتدایی   اول ابتدایی   دوم ابتدایی   سوم ابتدایی   چهارم ابتدایی   پنجم ابتدایی   ششم ابتدایی   هفتم متوسطه   هشتم متوسطه   نهم متوسطه   دهم متوسطه   یازدهم متوسطه   دوره متوسطه   متوسطه   مشاوره   سنجش استعداد   استعداد یابی   كنكور   برنامه ریزی تحصیلی   مشاوره كنكور   مشاوره تلفنی   مشاوره فردی   كلاس مشاوره ای   مشاوره تحصیلی   کنکور   مشاوره خصوصی   دفتر برنامه ریزی   پایه دهم   پایه نهم   دوره متوسطه اول   دوره متوسطه دوم   پایه ششم   پایه هفتم   برنامه مطالعه   برنامه مطالعاتی کنکور   برنامه ریزی آموزشی   برنامه مطالعه درسی   برنامه ریزی درسی   برنامه درس خواندن   تنظیم برنامه مطالعه   برنامه ریزی مطالعاتی   برنامه ریزی درسی صحیح   پایه نهم به دهم   مشاوره پایه نهم   مشاوره پایه دهم   مشاوره پایه نهم به دهم   مشاور پایه نهم به دهم   مشاوره متوسطه   پایه هشتم   پایه یازدهم   مشاوره دبستان   مشاوره دوره ابتدایی   مشاوره تحصیلی دبستان   مشاوره تحصیلی ابتدایی   مشاوره ابتدایی   پایه اول   پایه دوم   پایه سوم   پایه چهارم   پایه پنجم   مشاوره برنامه ریزی   مشاوره برنامه ریزی تحصیلی   پایه دوازدهم   مشاوره دبستانی ها   مشاوره در مقطع ابتدایی   مشاوره درسی ابتدایی   مشاوره ابتدایی ها   مشاوره متوسطه اول   مشاوره متوسطه دوم   مشاور متوسطه اول   مشاوره تحصیلی متوسطه اول   مشاوران متوسطه اول   مشاور متوسطه دوم   مشاوره مدارس متوسطه   مشاوره تحصیلی کنکور   مشاوره تحصیلی نهم   برنامه ریزی برای کنکور   برنامه ریزی یازدهم   برنامه ریزی نهم   برنامه ریزی هشتم   برنامه ریزی دهم   برنامه ریزی دوازدهم   برنامه ریزی درسی روزانه   برنامه ریزی درسی برای کنکور   برنامه ریزی ششم   برنامه ریزی درسی برای ششم   برنامه ریزی درسی نهم   برنامه ریزی کنکور  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشاوره تحصیلی
مشاوره کنکور
مشاوره تحصیلی متوسطه
مشاوره تحصیلی ابتدایی و پیش دبستان
         
بالا