سوالات
موضوعات
مقالات
دسته بندی ها
انتخاب رشته کنکور

هر سال در نیمه مرداد ماه نتایج کنکور اعلام می شود و داوطلبان در دو بخش انتخاب رشته کنکور سراسری و انتخاب رشته دانشگاه آزاد، انتخاب رشته کنکور خود را انجام می دهند.

فاکتور های مهم در انتخاب رشته کنکور

برای انجام یک انتخاب رشته صحیح نیاز است تا فاکتور های زیر مورد توجه قرار گیرد

اهمیت انتخاب رشته کنکور بر اساس علاقه داوطلب

یکی از فاکتور های مهم در انتخاب رشته کنکور، شناسایی دقیق علاقه داوطلب در زمینه های مختلف شغلی می باشد. به همین منظور این مجموعه تست آنلاین رغبت سنج شغلی استرانگ را که مطابق با استاندارد های جهانی تدوین شده است را به داوطلبان عزیز معرفی و توصیه می نماید. لازم به ذکر است این تست همراه با تست های مرتبط در مراجعات حضوری به مجموعه به صورت کاملا رایگان از داوطلبان محترم گرفته می شود.

آشنایی با رشته های مختلف در انتخاب رشته کنکور

به منظور آشنایی داوطلبان با رشته های هر گروه آزمایشی سعی شده کلیه رشته ها در 3 قالب زیر برای رشته های تجربی، ریاضی و انسانی دسته بندی و معرفی شود.

رشته های گروه آزمایشی علوم تجربی

در انتخاب رشته کنکور علوم تجربی باید به زیر گروه های مختلف توجه داشت و به منظور کسب اطلاع از زیر گروه های رشته تجربی و همچنین با آشنایی کامل نسبت به رشته های مختلف گروه آزمایشی علوم تجربی انتخاب رشته نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زیر گروه های رشته تجربی به انتخاب رشته کنکور علوم تجربی و برای آشنایی با رشته های این گروه آزمایشی به معرفی رشته ها برای انتخاب رشته کنکور تجربی مراجعه فرمایید.

رشته های گروه آزمایشی علوم ریاضی

در انتخاب رشته کنکور ریاضی باید به زیر گروه های مختلف و رشته های هر زیر گروه توجه داشت و همچنین با آشنایی کامل نسبت به رشته های مختلف گروه آزمایشی ریاضی انتخاب رشته نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زیر گروه های رشته ریاضی به انتخاب رشته کنکور ریاضی فیزیک و برای آشنایی با رشته های این گروه آزمایشی به معرفی رشته ها برای انتخاب رشته کنکور ریاضی مراجعه فرمایید.

رشته های گروه آزمایشی علوم انسانی

در انتخاب رشته کنکور علوم انسانی باید به زیر گروه های مختلف توجه داشت و همچنین با آشنایی کامل نسبت به رشته های مختلف گروه آزمایشی علوم انسانی انتخاب رشته نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زیر گروه های رشته ریاضی به انتخاب رشته کنکور علوم انسانی و برای آشنایی با رشته های این گروه آزمایشی به معرفی رشته ها برای انتخاب رشته کنکور انسانی مراجعه فرمایید.

آشنایی با سهمیه ها، دانشگاه ها و نحوه انتخاب رشته در کنکور سراسری

آشنایی با دوره های روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، ظرفیت مازاد و ... و همچنین رشته های متمرکز و نیمه متمرکز در انتخاب رشته کنکور سراسری و همچنین نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری برای داوطلبان بسیار اهمیت دارد.

کسب اطلاعات تکمیلی در ارتباط با انتخاب رشته کنکور سراسری در رشته های کشوری، بومی و بومی ناحیه ای بسیار حائز اهمیت است

آشنایی با انتخاب رشته دانشگاه آزاد

در موارد بسیاری شرایط انتخاب رشته دانشگاه آزاد با دانشگاه سراسری متفاوت است به همین دلیل به داوطلبان عزیز توصیه می نماییم تا برای کسب اطلاعات بیشتر انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی را مطالعه فرمایید.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

برنامه ریزی تحصیلی
سنجش و استعدادیابی
مشاوره و هدایت تحصیلی پایه نهم
انتخاب رشته کنکور ریاضی فیزیک
         
بالا