سوالات
موضوعات
مقالات
دسته بندی ها
انتخاب رشته کنکور سراسری در رشته های کشوری، بومی و بومی ناحیه ای

در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری برای مقابل هر رشته عبارت هایی همچون کشوری، بومی، بومی ناحیه ای و ... ذکر شده است. در ادامه مطالب به توضیح هریک از موارد فوق در انتخاب رشته کنکور خواهیم پرداخت.

رشته های کشوری در انتخاب رشته کنکور سراسری

انتخاب رشته کنکور سراسری در رشته های کشوری برای عموم داوطلبان از شهر های مختلف شرایط یکسانی دارد و بنابر محل سکونت داوطلب شامل سهمیه خاصی نمی شود و تمامی داوطلبان در انتخاب رشته های کشوری شرایط یکسانی برای پذیرش دارند.

رشته های بومی گزینی در انتخاب رشته کنکور سراسری

در انتخاب رشته کنکور سراسری برای رشته های بومی، اگر داوطلبی رشته ای را در شهر بومی خود انتخاب نماید، ۸۰ درصد نسبت به داوطلبی که بومی آن منطقه نیست، شانس قبولی بیشتری در آن رشته خواهد داشت.

رشته های بومی برای هر داوطلب کدام شهر ها می‌تواند باشد؟

به عنوان مثال بومی ناحیه داوطلبان تهران شهرهای سمنان زنجان اراک قزوین قم و کرج می باشد که داوطلبان تهرانی ۸۰ درصد شانس قبولی بیشتری در این شهرها نسبت به داوطلبان غیر بومی دارند.

رشته های بومی ناحیه ای در انتخاب رشته کنکور سراسری

در رشته های بومی ناحیه ای اگر داوطلب بومی ناحیه شهر خود را انتخاب نماید، ۶۰ درصد شانس بیشتری نسبت به داوطلبی که بومی ناحیه آن منطقه نیست بیشتر است.

رشته های بومی ناحیه ای برای هر داوطلب کدام شهر ها می‌تواند باشد؟

به عنوان مثال برای داوطلبان تهرانی، شهر های استان های شمالی مانند مازندران و گیلان شهر های بومی ناحیه ای محسوب می شوند و چنانچه داوطلبان این شهر ها را انتخاب نماید، ۶۰ درصد شانس قبولی بیشتری نسبت به داوطلبان غیر بومی خواهد داشت.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی کلاس های آموزشی و جلسات مشاوره ای می توانید هم اکنون با شماره 26703342 تماس حاصل فرمایید ویا نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی اقدام نمایید تا همکاران ما در گروه ره استاد در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس کنکور
انتخاب رشته کنکور علوم انسانی
انتخاب رشته کنکور علوم تجربی
انتخاب رشته کنکور ریاضی فیزیک
         
بالا