سوالات
موضوعات
مقالات
دسته بندی ها
انتخاب رشته پایه نهم به دهم علوم و معارف اسلامی

رشته علوم و معارف اسلامی یکی از چهار رشته مصوب شاخه نظری در دوره متوسطه دوم می باشد. دانش آموزان عزیز پیش از انتخاب رشته پایه نهم به دهم در رشته علوم و معارف اسلامی، لازم است در ارتباط با دروس اختصاصی، زیر گروه های دانشگاهی و همچنین آشنایی شرایط انتخاب رشته علوم و معارف اسلامی در دوره متوسطه دوم، آگاهی کسب نمایند تا در انتخاب رشته صحیح به آنها کمک کند.

دروس اختصاصی رشته علوم و معارف اسلامی

تعدادی از دروس اختصاصی رشته علوم و معارف اسلامی مانند جغرافیا، آمار و روان شناسی با رشته علوم انسانی مشترک است اما دروسی همچون احکام، اخلاق، عربی ویژه معارف و فن سخنوری ویژه رشته علوم و معارف اسلامی است.

رشته های شاخه علوم و معارف اسلامی در دانشگاه

اطلاع از رشته های شاخه علوم و معارف اسلامی در دانشگاه، به دانش آموزان پایه نهم کمک می کند تا با آگاهی از زیر گروه های این رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی، اقدام به انتخاب رشته پایه نهم به دهم نمایند.

زیر گروه های این رشته در دانشگاه شامل کلیه رشته های شاخه علوم انسانی مانند الهیات و معارف اسلامی و تمامی گرایش های آن، مدیریت و تمامی گرایش های آن مانند (مدیریت صنعتی، دولتی وبازرگانی)، حقوق وعلوم قضایی با تمامی گرایش های آن، علوم اقتصادی با تمامی گرایش های آن مثل امور بانکی، حسابداری، بیمه، اکو، امور گمرک کالا (سیستم توزیع کالا)، روانشناسی و تمام گرایش های آن، علوم اجتماعی و تمام گرایش های آن، علوم سیاسی، کتابداری، مدیریت برنامه ریزی آموزشی، امور تربیتی، روابط بین الملل، مددکار اجتماعی، تاریخ، جغرافیا، زبان و ادبیات فارسی و گرایش های مختلف آن، گروه آزمایش هنر و زبان های خارجی با تمامی گرایش های آن است.

شرایط انتخاب رشته پایه نهم علوم و معارف اسلامی

با توجه به تاثیر سوابق تحصیلی در انتخاب رشته پایه نهم به دهم علوم و معارف اسلامی، حداقل نمره میانگین سه سال هفتم، هشتم و نهم در دوره اول متوسطه برای دروس معارف اسلامی 14، زبان عربی 13 و ادبیات فارسی 12 می باشد.

دانش آموزان باید در به خاطر سپردن مطالب توانمند بوده و دارای قوه تجزیه و تحلیل خوبی نیز باشند.

معمولا دانش‌آموزانی که از بهره هوشی بالا بخصوص در دو نوع هوش معنوی و هوش درون فردی برخوردار باشند، در رشته علوم و معارف اسلامی از شانس موفقیت بیشتری برخوردار هستند.

برای یافتن اینکه در کدام زمینه از بهره هوش بالاتری برخوردار هستید می توانید از آزمون هوش گاردنر استفاده نمایید.

هم اکنون می توانید به منظور سنجش هوش های چندگانه و شناسایی برترین جنبه هوش خود، از تست آنلاین هوش چندگانه گاردنر استفاده نمایید.

شناسایی رغبت های شغلی تاثیر بسیار مهمی در انتخاب رشته صحیح و در نهایت انتخاب شغل مناسب در آینده دارد و به همین منظور آزمون رغبت سنج شغلی استرانگ برای دانش آموزان پایه نهم پیشنهاد می شود.

هم اکنون می توانید به منظور سنجش رغبت شغلی خود، از تست آنلاین رغبت سنج شغلی استرانگ استفاده نمایید.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی کلاس های آموزشی و جلسات مشاوره ای می توانید هم اکنون با شماره 26703342 تماس حاصل فرمایید ویا نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی اقدام نمایید تا همکاران ما در گروه ره استاد در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سنجش و استعدادیابی
مشاوره و هدایت تحصیلی پایه نهم
انتخاب رشته کنکور علوم تجربی
انتخاب رشته کنکور ریاضی فیزیک
         
بالا