سوالات
موضوعات
مقالات
دسته بندی ها
انتخاب رشته پایه نهم به دهم ریاضی فیزیک

در فرآیند انتخاب رشته ریاضی فیزیک پایه نهم به دهم، اطلاع دانش آموزان از شرایط انتخاب رشته و آشنایی با دروس اختصاصی و شاخه های دانشگاهی می تواند در انتخاب رشته صحیح پایه نهم به آنها کمک کند.

دروس اختصاصی رشته ریاضی فیزیک

از جمله دروس اختصاصی رشته ریاضی فیزیک در پایه های دهم، یازدهم و پیش دانشگاهی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ریاضی: ریاضی (1) پایه دهم، حسابان (1) پایه یازدهم، آمار و احتمال پایه یازدهم، هندسه (1) پایه دهم، هندسه (2) پایه یازدهم، حساب دیفرانسیل و انتگرال پایه پیش دانشگاهی، ریاضیات گسسته پایه پیش دانشگاهی و هندسه تحلیلی پایه پیش دانشگاهی.
  • فیزیک: فیزیک (1) پایه دهم، فیزیک (2) پایه یازدهم و فیزیک پیش دانشگاهی.
  • شیمی: شیمی (1) پایه دهم، شیمی (2) پایه یازدهم و شیمی پیش دانشگاهی.

رشته های شاخه ریاضی فیزیک در دانشگاه

رشته های دانشگاهی شاخه ریاضی فیزیک در سه زیر گروه دسته بندی می شوند که دسته بندی این رشته ها بر اساس اهمیت و ضریب دروس اختصاصی در هریک از زیر گروه های این رشته در کنکور می باشد. آشنایی با رشته، گرایش ها و زیر گروه ها در مقطع تحصیلات تکمیلی می تواند در فرآیند انتخاب رشته پایه نهم به دانش آموزان کمک کند تا بر اساس علاقه خود انتخاب رشته بهتری را انجام دهند.

دانش آموزانی که به رشته خاصی از مجموعه رشته های شاخه ریاضی فیزیک علاقه مند هستند می توانند با مشخص کردن زیر گروه رشته مورد نظر خود در جدول زیر گروه های آموزشی رشته ریاضی فیزیک، از میزان اهمیت (ضریب) و تاثیر هریک از دروس اختصاصی در آن رشته مطلع شوند و در دوره تحصیل در مقطع متوسطه زمان بیشتری را به دروسی اختصاص دهند که اهمیت بیشتری (ضریب بیشتری) در کنکور رشته دانشگاهی مورد علاقه آنها دارد و آمادگی بیشتری برای سال های آتی و شرکت در کنکور رشته ریاضی فیزیک پیدا کنند.

شرایط انتخاب رشته پایه نهم ریاضی فیزیک

در فرآیند انتخاب رشته پایه نهم به دهم برای ورود به رشته ریاضی فیزیک باید حداقل نمره میانگین سه سال هفتم، هشتم و نهم در دوره اول متوسطه برای درس ریاضی 14 و درس علوم 13 باشد.

دانش آموزانی که قصد انتخاب رشته ریاضی را دارند باید در درس‌های ریاضی، فیزیک و شیمی از توانایی بالایی برخوردار باشند و ضمن داشتن علاقه به این دروس، توانایی یادگیری مطالب آن را نیز داشته باشند و از قدرت تجزیه و تحلیل بالایی نیز برخوردار باشند.

شرط معدل نمرات برای انتخاب رشته پایه نهم

میانگین نمرات درس ریاضی و علوم برای انتخاب رشته پایه نهم به دهم در رشته ریاضی به طریق زیر محاسبه می شود:

 

دیاگرام شرط معدل برای انتخاب رشته ریاضی

 

معمولا دانش آموزانی که از بهره هوشی بالا بخصوص در دو نوع هوش منطق-ریاضی و هوش تصویری-فضایی برخوردار باشند و از قدرت تجزیه و تحلیل و تجسم اجسام فضایی و سرعت عمل ذهنی خوبی برخوردار باشند، در انتخاب رشته پایه نهم به دهم ریاضی از اولویت بالاتری برخوردار هستند.

برای یافتن اینکه در کدام زمینه از بهره هوش بالاتری برخوردار هستید می توانید از آزمون هوش گاردنر استفاده نمایید.

هم اکنون می توانید به منظور سنجش هوش های چندگانه و شناسایی برترین جنبه هوش خود، از تست آنلاین هوش چندگانه گاردنر استفاده نمایید.

شناسایی رغبت های شغلی تاثیر بسیار مهمی در انتخاب رشته صحیح و در نهایت انتخاب شغل مناسب در آینده دارد و به همین منظور آزمون رغبت سنج شغلی استرانگ برای دانش آموزان پایه نهم پیشنهاد می شود.

هم اکنون می توانید به منظور سنجش رغبت شغلی خود، از تست آنلاین رغبت سنج شغلی استرانگ استفاده نمایید.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی کلاس های آموزشی و جلسات مشاوره ای می توانید هم اکنون با شماره 26703342 تماس حاصل فرمایید ویا نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی اقدام نمایید تا همکاران ما در گروه ره استاد در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سنجش و استعدادیابی
مشاوره و هدایت تحصیلی پایه نهم
انتخاب رشته کنکور علوم تجربی
انتخاب رشته کنکور ریاضی فیزیک
         
بالا