تدریس خصوصی

تدریس خصوصی یکی از راه های ارتقاء معدل و یادگیری بهتر است. استفاده از معلم خصوصی و تدریس خصوصی در درس هایی همچون ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست، عربی، فارسی و سایر دروس می تواند در فرآیند تحصیلی مفید باشد.

مزایای تدریس خصوصی

برای بسیاری این سوال مطرح است که برای یادگیری و آموزش بهتر کلاس خصوصی بهتر است یا کلاس نیمه خصوصی و گروهی؟ تدریس خصوصی می تواند مزایای زیادی داشته باشد که در ادامه به مواردی از آن اشاره می نماییم.

جبران مطالب انباشته شده با کمک تدریس خصوصی

تدریس خصوصی می تواند در مواردی که ممکن است دانش آموزان در یادگیری یک درس خاص دچار مشکل شوند بسیار مفید واقع شود. مشکلات یادگیری می تواند عوامل بسیاری همچون عدم تمرکز کافی، شیوه مطالعه اشتباه و ... داشته باشد که باعث انباشته شدن حجم زیادی از مطالب می شود. تدریس خصوصی می تواند به دانش آموزان کمک نماید تا مباحث انباشته شده درسی را با کمک معلم خصوصی و با اختصاص زمانی مناسب مجدد مورد مطالعه قرار دهند.

پیشرفت بهتر دانش آموزان ضعیف و قوی با تدریس خصوصی

باتوجه به اینکه اساسا سطح علمی و پایه درسی دانش آموزان بایکدیگر متفاوت می باشد غالبا در کلاس های گروهی معلم باید متناسب با میانگین سطح علمی دانش آموزان تدریس نماید. این مساله باعث می شود که دانش آموزان ضعیف تر در کلاس گروهی یادگیری مطلوبی نداشته باشند چراکه برای آموزش به زمان و توضیحات بیشتری نیاز دارند. از طرفی امکان فراگیری مطالب بیشتر با سطح علمی بالاتر نیز از دانش آموزان قوی سلب می شود. بنابراین برخلاف تصورعمومی تدریس خصوصی برای هر دو دسته از دانش آموزان ضعیف و دانش آموزان قوی می تواند مفید باشد و کلاس خصوصی بازدهی بسیار بالاتری نسبت به کلاس گروهی دارد

زمان مفید بیشتر کلاس در تدریس خصوصی

در تدریس خصوصی زمان مفید بیشتری به دانش آموز اختصاص پیدا می کند و این امر موجب بالارفتن بازده آموزشی کلاس خصوصی به نسبت کلاس گروهی می شود

تمرکز بیشتر در یادگیری به روش تدریس خصوصی

تمرکز یکی از عوامل مهم در یادگیری است. با توجه به اینکه در تدریس خصوصی مخاطب معلم تنها یک دانش آموز می باشد این امر موجب می شود دانش آموز تمرکز بیشتری در کلاس داشته باشد چرا که مستقیما باید نسبت به موارد آموزشی توجه کافی داشته باشد.

امکان حل تمرین و رفع اشکال بهتر دروس در تدریس خصوصی

در کلاس های گروهی محدودیت زمانی وجود دارد و امکان رفع اشکال محدود است چراکه زمان کلاس به تمام دانش آموزان اختصاص دارد اما در تدریس خصوصی فرصت کافی در اختیار دانش آموز است تا سوالات و اشکالات خود را رفع نماید.

گروه آموزشی ره استاد در دروس مختلف اقدام به برگزاری کلاس های خصوصی و اعزام دبیر در تهران می نماید که در ادامه مواردی از آن اشاره می نماییم

تدریس خصوصی ریاضی

درس ریاضی در تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی جزو دروس مهم بشمار می رود. تدریس خصوصی ریاضی در مقاطع اول تا ششم دبستان، ریاضی پایه هفتم تا نهم متوسطه و همچنین ریاضی دهم، یازدهم و دوازدهم (ریاضی کنکور) برای رشته های مختلف انجام می پذیرد.

تدریس خصوصی علوم

درس علوم در مقطع ابتدایی و متوسطه جزو دروس مهم می باشد. تدریس خصوصی علوم برای دانش آموزان در پایه های اول تا ششم ابتدایی و همچنین هفتم تا نهم متوسطه انجام می شود.
علوم هفتم، هشتم و نهم متوسطه اول پایه ی مطالب فیزیک، شیمی و ... در متوسطه دوم می باشد و از این حیث بسیار اهمیت دارد.

تدریس خصوصی فارسی

درس فارسی در کلیه مقاطع و رشته ها برای دانش آموزان مشترک است و تدریس خصوصی فارسی از ابتدایی تا کنکور شامل مباحث مختلف املا، نگارش، دستور زبان و... می باشد.

تدریس خصوصی عربی

درس عربی جزو دروس مهم مقطع متوسطه و کنکور می باشد. تدریس خصوصی عربی پایه های هفتم، هشتم و نهم متوسطه به عنوان عربی پایه و همچنین عربی دهم، یازدهم و عربی دوازدهم برای کلیه رشته ها انجام می شود.

تدریس خصوصی زبان

امروزه درس زبان برای بسیاری از افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. تدریس خصوصی زبان انگلیسی در پایه های مختلف اهمیت دارد و شامل بخش هایی همچون آموزش گرامر، لغت و .... می باشد.

تدریس خصوصی فیزیک

تدریس خصوصی فیزیک پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم متوسطه (فیزیک کنکور)، برای رشته های ریاضی و تجربی انجام می شود که شامل کلاس های حل تمرین و نکته و تست فیزیک می باشد.

تدریس خصوصی شیمی

تدریس خصوصی شیمی دهم، یازدهم و دوازدهم (شیمی کنکور) ویژه دانش آموزان رشته تجربی و ریاضی است و شامل کلاس های نکته و تست شیمی و کلاس های رفع اشکال می باشد.

تدریس خصوصی زیست شناسی

درس زیست جزو دروس اصلی رشته تجربی می باشد. تدریس خصوصی زیست شامل آموزش مفهومی زیست دهم، یازدهم و دوازدهم (زیست کنکور) می باشد.

تدریس خصوصی تاریخ و جغرافیا

تدریس خصوصی تاریخ و جغرافیا ویژه دانش آموزان رشته علوم انسانی می باشد.


تدریس خصوصی زبان انگلیسی
تدریس خصوصی فارسی
تدریس خصوصی علوم ابتدایی
تدریس خصوصی ریاضی
         
بالا