تست رغبت سنج شغلی استرانگ آنلاین

تست رغبت سنج شغلی استرانگ (استرانگ-کمپبل) با استفاده از هرم شش وجهی هالند برای اولین بار به صورت تست آنلاین توسط گروه مشاوره تحصیلی و آموزشی ره استاد ارائه می شود که ابزاری دقیق برای سنجش رغبت های شغلی هر فرد می باشد.

یکی از اهداف مهم تعلیم و تربیت در مدارس تکمیل رشد مسیر شغلی است. انتخاب رشته صحیح و در ادامه هدایت شغلی متناسب با استعداد ها و رغبت های دانش آموزان امری مهم در پیشرفت تحصیلی و شغلی آنها است.

در فرآیند هدایت شغلی؛ علایق، توانایی ها، استعداد ها، خصوصیات شخصیتی و نقاط قوت و ضعف شناسایی می شود و بر اساس مجموع سنجش های انجام شده، هدایت شغلی صورت می پذیرد و به دانش آموزان کمک می شود تا با شناخت و آگاهی از استعدادها و رغبت های خویش و شناخت مشاغل گوناگون هدف خود را مناسب و درست انتخاب کنند.

عوامل گوناگونی در هدایت تحصیلی و شغلی دخالت دارند که هر یک باید به دقت شناسایی و اندازه گیری شود. یکی از این عوامل رغبت های مسیر شغلی است که تاثیر بسیار مهمی در انتخاب رشته و انتخاب شغل دارد و اختلاف در رغبت ها و یا فقدان آنها ممکن است به بی ثباتی در شغل منجر گردد.

پرسشنامه رغبت شغلی استرانگ در سال ۱۹۲۷ توسط استرانگ منتشر شد و او به عنوان پایه گذار سنجش رغبت شغلی شناخته شد و پس از وی نمونه آزمون استرانگ توسط اساتید زیادی همچون کمپبل و هالند تکمیل گردید و پس از طی حدود 80 سال روند تکامل، آخرین نسخه آن در سال 2004 منتشر شد.

پرسشنامه رغبت سنج شغلی استرانگ دارای ۲۹۰ ماده می باشد که شامل ۱۰۷ ماده در زمینه مشاغل، 45 ماده در زمینه موضوعات مشاغل، 84 ماده در ارتباط با فعالیت ها، 29 ماده در زمینه فعالیت های تفریحی، 16 ماده در زمینه افراد و 9 ماده در زمینه ویژگی ها می باشد.

در نمره گذاری تست استرانگ موضوع های کلی مشاغل در قالب شش تیپ جان هالند همراه با مشاغل زیر مجموعه در هریک از موضوعات تحت عنوان شش ضلعی جان هالند دسته بندی شده و این شش تیپ شامل: واقع گرایی، جستجوگری، هنری، اجتماعی، متهور و قراردادی می باشد.

تحلیل و تفسیر تست رغبت سنج استرانگ بر اساس بررسی رغبت های شما و بر مبنای 6 تیپ مشاغل صورت می پذیرد و نمره شما در هریک از موضوعات مشاغل به تفکیک و ترتیب اولویت به صورت نمودار های مجزا نمایش داده می شود و همچنین 5 دسته از رغبت های اصلی مشاغل به ترتیب اولویت همراه با مقیاس های سبک فردی شما به صورت دقیق محاسبه می شود.

 

لطفا قبل از اقدام به خرید اشتراک تست رغبت سنج شغلی استرانگ به موارد زیر توجه فرمایید:

  1. در زمان آمادگی کامل جهت انجام تست اقدام به خرید اشتراک نمایید.
  2. اشتراک شما از زمان خرید بسته آغاز می شود و راس زمان اتمام بسته به پایان خواهد رسید.
  3. در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید در ساعات اداری با شماره پشتیبانی 26703342 - 021 تماس حاصل فرمایید.

در صورتی که پیش از این اقدام به خرید اشتراک نموده اید وارد سیستم شوید.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب وبلاگ

​تست هوش تصویری ریون یا ریون سیاه و سفید را می توان یکی از قدیمی ترین ابزار های سنجش بهره هوش (تست I...
انتخاب شغل و رشته تحصیلی مناسب یکی از دقدقه های مهم برای دانش آموزان، دانشجویان و سایر افراد جویای ک...
تفاوت های فردی دانش آموزان از نظر ویژگی های شناختی هیجانی و دیگر ویژگی های شخصیتی همواره برای معلمان...
شاید برای بیشتر دانش آموزان ملاك و شاخص مفید بودن مطالعه، میزان زمانی است كه به درس خواندن و مطالعه ...
         
بالا