سوالات
موضوعات
مقالات
دسته بندی ها
آغاز سفارش اینترنتی کتاب‌ درسی کلاس اولی‌ها + لیست قیمت‌ها

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از فرصت مجدد دانش‌ آموزان برای ثبت سفارش اینترنتی کتاب‌های درسی خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سامانه فروش اینترنتی کتاب‌های درسی مجدد فعال شده است و براین اساس دانش‌ آموزانی که موفق به ثبت سفارش کتاب‌های درسی خود نشده‌ اند فرصت دارند تا مجدد به سامانه www.irtextbook.com مراجعه کنند.

در همین رابطه سید حسن طلایی زواره معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اظهار کرد: سامانه ثبت سفارش اینترنتی کتاب‌های درسی از تاریخ 19 فروردین 96 فعال شد و تا 23 خرداد برای ثبت سفارش دانش‌ آموزان پایه دوم تا ششم ابتدایی و دوره پیش دانشگاهی باز بود.

وی افزود: مخاطبان مدنظر ما حدود 6 میلیون نفر بودند که 98 درصد آنها در مهلت تعیین شده سفارش خود را ثبت کردند اما 116 هزار نفر جاماندند که برای ثبت نام آنها مجدد سامانه اینترنتی کتاب‌های درسی را از تاریخ 15 مرداد فعال کردیم و افراد جامانده فرصت دارند تا تاریخ 17 شهریور برای ثبت سفارش اینترنتی کتاب‌های درسی اقدام کنند.

معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت:‌ دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی نیز از تاریخ 15 مرداد تا 17 شهریور 96 فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه کتاب‌های درسی نسبت به ثبت سفارش اینترنتی اقدام کنند البته مشخصات آنها باید حتما در سامانه سناد ثبت شده باشد تا بتوانند برای سفارش کتاب‌های درسی اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه برای ثبت سفارس اینترنتی کتاب‌های درسی دو روش وجود دارد،‌ عنوان کرد: روش نخست به صورت انفرادی است و هر خانواده می‌تواند وارد سامانه شده و به صورت الکترونیک پول را پرداخت و سفاش خود را ثبت کند اما برای مناطقی که دسترسی به اینترنت وجود ندارند، مدیران مدارس می‌توانند به صورت گروهی دانش‌ آموزان را ثبت‌نام کنند.

طلایی زواره درباره قیمت کتاب‌های درسی گفت: امسال برای نخستین بار افزایش نرخ کتاب‌ های کمتر از نرخ تورم بود و افزایش 7 درصدی قیمت را شاهد بودیم و قیمت کتاب‌ های درسی در دوره‌های تحصیلی مختلف بدین شرح است:‌ پایه اول ابتدایی 14 هزار و 300 تومان، پایه دوم ابتدایی 15 هزار و 400 تومان، پایه سوم ابتدایی 19 هزار و 900 تومان، پایه چهارم ابتدایی 20 هزار و 100 تومان، پایه پنجم ابتدایی 20 هزار و 700 تومان و پایه ششم ابتدایی 24 هزار و 600 تومان.

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ ریزی آموزشی درباره قیمت کتاب‌های دوره پیش دانشگاهی عنوان کرد: در رشته تجربی 24 هزار و 700 تومان، رشته ریاضی 24 هزار و 500 تومان و رشته انسانی 24 هزار و 900 تومان هزینه برای کتاب‌های درسی دریافت می شود.

وی درباره زمان توزیع کتاب‌ های درسی گفت: کتاب‌های درسی دوره ابتدایی، پیش دانشگاهی و شاخه فنی و حرفه‌ای برای پایه دهم و یازدهم که ثبت سفارش آنها از طریق سامانه و اینترنتی بود اول مهر ماه از سوی مدارس توزیع می‌شود اما کتاب‌های درسی دوره متوسطه اول و دوم از طریق کتاب‌ فروشی‌ ها در 20 شهریور برای کل کشور و 25 شهریور برای استان تهران و البرز توزیع می‌شود.

طلایی زواره تصریح کرد: کتاب‌‌ های پایه یازدهم جدید التالیف است و به طور کامل از نو نگاشته شده و مطابق سند تحول بنیادین و اهداف برنامه درسی ملی تألیف شده‌اند همچنین یک هزار و 100 عنوان کتاب درسی در 120 میلیون جلد توزیع خواهد شد.

انتهای پیام/


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

         
بالا