سوالات
موضوعات
مقالات
دسته بندی ها
پذیرش دانش‌آموزان در مدارس تیزهوشان محدود شد

دبیرکل شورای عالی آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه صرفاً دانش‌آموزان تیزهوش با بهره هوشی بالاتر از ۱۳۰ می‌توانند به مدارس تیزهوشان وارد شوند،‌گفت:‌ پذیرش دانش‌آموز در این مدارس کاهش می‌یابد.

مهدی نوید ادهم در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد:‌ آیین‌نامه مدارس استعدادهای درخشان تصویب شد که راهبرد اصلی آن عدم جداسازی دانش‌آموزان است براین اساس دانش‌آموزان استعدادهای برتر نیز باید مانند سایر دانش‌آموزان در مدارس عادی تحصیل کنند.

وی افزود: دانش‌آموزان تیزهوش که بهره هوشی آنها بالاتر از 130 است می‌توانند در مدارس تیزهوشان تحصیل کنند و از خدمات ویژه آموزشی و تربیتی بهره‌مند شوند البته تعداد این گروه بسیار محدود است.

دبیرکل شورای عالی آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه تعدادی از دانش‌آموزانی که هم‌اکنون در مدارس تیزهوشان هستند واجد شرایط نیستند، گفت: شورای عالی آموزش‌وپرورش مصوب کرد ورود دانش‌آموزان به مدارس تیزهوشان صرفاً برای افراد با بهره‌هوشی بالای 130 امکان پذیر است.

نوید ادهم ادامه داد: مقرر شد دانش‌آموزان حاضر در مدارس تیزهوشان به تحصیل خود تا هنگام فارغ‌التحصیلی ادامه دهند و پس از آن با شیب ملایم تعداد این مدارس و پذیرش در آنها کاهش می‌یابد تا به میزان استاندارد خود برسد.در مدارس عادی برای دانش‌آموزان صاحب استعداد برتر دروس تکمیلی خواهیم داشت تا زمینه رشد خلاقیت و نوآوری آنها فراهم شود.

وی تصریح کرد: در مدارس تیزهوشان به مباحث تربیتی توجه بیشتری خواهیم کرد تا دانش‌آموزان این مدارس در کنار رشد علمی در ساحت‌های تربیتی نیز رشد کنند همچنین اعضای شورای عالی آموزش‌وپرورش بر توجه بیشتر بر طرح شهاب و عملیاتی شدن آن تاکید دارند.

دبیرکل شورای عالی آموزش‌وپرورش گفت: در طرح شهاب شناسایی دانش‌آموزان صاحب استعداد برتر، برنامه‌ریزی ویژه و تربیت معلمانی که به صورت ویژه آموزش‌ها را ارائه دهند، مدنظر است.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

         
بالا