سوالات
موضوعات
مقالات
دسته بندی ها
آغاز المپیاد جهانی کامپیوتر ۲۰۱۷ به میزبانی ایران از شنبه 7مرداد

مدیر اجرایی و سخنگوی المپیاد جهانی کامپیوتر ۲۰۱۷ با اشاره به میزبانی ایران، گفت: این المپیاد از شنبه در کشور برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا عظمتی در نشست خبری المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 که به میزبانی ایران برگزار می‌شود، اظهار کرد: این مراسم شنبه 7 مرداد 96 در برج میلاد تهران برگزار می‌شود و در روزهای یک‌شنبه و سه‌شنبه دو آزمون به مدت زمان 5 ساعت برای دانش‌آموزان برگزار خواهد شد.

وی افزود: در سال 2012 تیم اعزامی ایران به المپیاد جهانی کامپیوتر پیشنهاد میزبانی این المپیاد را ارائه کرد که در سال 2013 با توجه به درخشش ایرانی‌ها و بررسی‌های انجام شده با این میزبانی موافقت شد.

سخنگوی المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 گفت: در سال 95، دولت ایران که متولی برگزاری این المپیاد است بودجه‌ای را از طریق آموزش و پرورش به آن اختصاص داد و با تصویب مجلس مقدمات اصلی کار آغاز شد.

عظمتی ادامه داد: آموزش و پرورش مجری اصلی برگزاری المپیاد کامپیوتر 2017 است و در این وزارتخانه 10 کارگروه مختلف با 10 مأموریت تشکیل شد و امروز شاهد به ثمر نشستن زحمات این کارگروه‌ها هستیم و از شنبه آمادگی کامل برگزاری مدارس را خواهیم داشت و در جمعه هفته آینده نیز مراسم اختتامیه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 از ویژگی‌های خوبی برخوردار است، مطرح کرد: پرتعدادترین تیم‌های شرکت کننده از زمان آغاز برگزاری المپیاد کامپیوتر در سال 1989 تاکنون در این مسابقه حضور خواهند داشت. به گونه‌ای که 85 کشور در قالب تیم‌های 4 نفره در ایران حضور دارند.

مدیر اجرایی و سخنگوی المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 ادامه داد: برای نخستین بار کشور فلسطین در المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 ایران حضور خواهد داشت و مرکز استعدادهای درخشان آموزش و پرورش، اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه شهید رجایی و اساتید دانشگاه شریف در برگزاری این المپیاد همراهی کردند.

عظمتی تصریح کرد: دانش آموزان ایرانی که در المپیاد جهانی تحت عنوان تیم ایران حضور دارند بدون کنکور می‌توانند وارد دانشگاه شوند.

وی گفت: سومین باری است که ایران میزبان برگزاری المپیادهای جهانی است و در سال‌های گذشته تجربه میزبانی المپیاد نجوم و فیزیک را در کشور داشتیم. همچنین ایران جزو 10 کشور برتر دنیا در حوزه المپیاد کامپیوتر است و با حضور در دوره های مختلف تجارب متفاوتی را کسب کرده‌ایم.

مدیر اجرایی و سخنگوی المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 در خصوص حمایت بنیاد ملی نخبگان از اعضای تیم المپیاد ایران، خاطرنشان کرد: بنیاد ملی نخبگان برای 10 نفر برتری که در تیم ایران حضور دارند تسهیلاتی را در نظر گرفته است به گونه‌ای که این افراد می‌توانند در هر دانشگاهی که تمایل دارند تحصیل کنند. همچنین برگزیدگان مرحله کشوری نیز می توانند در تخصص و رشته مربوطه بدون کنکور در دانشگاه مورد نظر خود تحصیل کنند.

عظمتی افزود: دست‌اندرکاران برگزاری المپیاد جهانی کامپیوتر 2017 صدها ساعت برای این المپیاد انرژی گذاشته‌اند همچنین تیم منتخب برای برگزاری این المپیاد از میان اعضای هیئت علمی دانشگاه ها هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: المپیاد جهانی زیست شناسی 2017 سال آینده به میزبانی ایران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

         
بالا