سوالات
موضوعات
مقالات
دسته بندی ها
کسب ۲۶ مدال مسابقات جهانی ریاضی توسط دانش‌آموزان ایرانی

دو تیم دانش‌آموزی حاضر در مسابقات جهانی ریاضی ویتنام که روز پنجشنبه پایان یافت موفق به کسب یک مدال طلا، هفت مدال نقره، ۱۸ مدال برنز و۲۱ دیپلم افتخار از این مسابقات جهانی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی عباسی وادقانی از گروه خانه ریاضی موفق شد در این مسابقات که دانش‌آموزان 18 کشور شرکت کردند، تنها مدال طلای ایران را از آن خود کند.

این مسابقات در 12 رده شامل رده صفر تا 11 برگزار شد که پایین‌ترین رده مربوط به پیش دبستانی‌ها است که در آن مسائل ساده ریاضی مطرح می‌شود و در رده‌های بالاتر مسائل به مراتب مشکل و پیچیده‌تر و در نهایت در رده یازدهم پیچیده‌ترین مسائل ریاضی به رقابت گذاشته می‌شود.

محمد حسین نجفی، آبتین زمانی، ارشیا ایران دوست، علیرضا مارایا ناجی، ملیکا رضایی، محمدرضا حسینی و ابوالفضل افشار در این رقابت‌های بین المللی 7 مدال نقره ایران را در مسابقات کسب کردند.

یاسین حاجی بابایی، امیر حسام ابراهیمی، محمد معین لاری، محمد فتاحی، امیر رضا اصلانی، امیر حسین بخشی، محمدعلی احمدی، ایمان یوسف زاده، آرش مویدی، صالح علیزاده، محمد اسدزاده، رضا عبدالعلیان، داریوش مظلومی، شاهرخ شیرازی، علی کبریایی تبری، کیمیا نوروزی، باربد بهیرایی و آرین سلطانی مقدم نیز 18 دانش آموز ایرانی بودند که در این مسابقات به مدال برنز رسیدند.

انتهای پیام/


دیدگاه‌ها  

0 #1 علی علی 1396-06-11 15:43
مطلب در مورد نحوه المپیاد ها هم بزارید
نقل قول کردن
         
بالا