سوالات
موضوعات
مقالات
دسته بندی ها
آغاز ثبت نام مدارس شاهد از اول خرداد 97

مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با تشریح شرایط ثبت نام مدارس شاهد در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ گفت: ثبت نام در مدارس شاهد تنها از طریق سامانه سجا صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ محمدرضا رزاقی در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع ثبت نام مدارس شاهد اظهار کرد: ثبت نام پایه اول ابتدایی از اول خرداد ماه 97 از طریق سامانه الکترونیکی سجا آغاز و تا 15 خردادماه 97 ادامه دارد.

وی افزود: از 17 تا 19 خرداد ماه، پیامکی به اولیا ارسال تا آنها از پذیرش فرزندانشان در مدارس شاهد باخبر شوند و از 20 تا 27 خرداد به ارائه مدارک بپردازند؛ بنابراین مدیران مدارس شاهد پس از بررسی مدارک، نتیجه قطعی ثبت نام را از 27 خرداد تا سوم تیرماه به اطلاع اولیا می‌رساند.

رزاقی اول تا چهاردهم تیرماه را فرصت ثبت نام پایه هفتم متوسطه در مدارس شاهد عنوان و اعلام کرد: اولیا مدارک را از 17 تا 27 تیرماه به مدرسه ارائه می دهند تا نتیجه قطعی ثبت نام از 28 تیر تا سوم مرداد ارائه شود.

وی ادامه داد: درخصوص پایه دهم متوسطه اولیا می توانند ثبت نام اولیه را از دهم تا 24 تیرماه انجام دهند و پس از ارائه مدارک از 26 تیرماه ،‌از سوم تا 17 مرداد ماه نتایج قطعی ثبت نام از طریق پیامک به اطلاع خانواده می رسد.

رزاقی ثبت نام را تنها از طریق سامانه سجا امکان پذیر دانست و تصریح کرد: ثبت نام دانش‌آموزان میان پایه در هر سه دوره تحصیلی از اول تا دهم مردادماه انجام می‌شود.

وی از فعالیت 1350 مدرسه شاهد در سطح کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: امکان افزایش تعداد مدارس وجود ندارد و ظرفیت ها تغییر نمی‌کند، اما اگر در منطقه‌ای متقاضی کم باشد، مدرسه جا به جا و به منطقه‌ای که متقاضی بیشتری دارد منتقل می‌شود.

مدیر کل شاهد وامورایثارگران گفت: 370 هزار دانش آموز در سال تحصیلی جاری در مدارس شاهد به تحصیل مشغول هستند که از این تعداد بیش از 60 درصد فرزندان شاهد وایثارگران هستند.

وی ادامه داد: چیزی به نام شهریه در مدارس شاهد نداریم ، اما بابت کلاس‌های فوق برنامه و مکمل که در برنامه رسمی مدارس شاهد وجود دارد، براساس مصوبه، بین 380 تا 640هزار تومان در  دوره ابتدایی، 440  تا730 در دوره متوسطه اول و بین 530 تا 950 هزار تومان برای دوره متوسطه دوم تعیین شده است.

رزاقی افزود: براساس شرایط هر منطقه شهریه بابت کلاس‌های فوق برنامه و مکمل می‌تواند متغیر باشد و فرزندان فرهنگیان نیز می‌توانند تا 40 درصد از تخفیف برخوردار شوند.

وی خاطرنشان کرد: آموزش معلمان مدارس شاهد در 23 استان به پایان رسیده و آموزش معلمان سایر استان‌ها نیز بعداز ماه مبارک رمضان انجام می‌شود.

مدیر کل شاهد و امورایثارگران اظهار کرد: هیچ آزمونی برای ورود به مدارس شاهد برگزار نمی‌شود و پذیرش تنها براساس اولویت و ارائه مدارک شاهد و ایثارگران در درجه اول و دانش‌آموزان برتر علمی، فرزندان فرهنگیان، خیرین وشاغلین در بنیاد شهید در درجه دوم صورت می‌گیرد.

وی از اجرای طرح افزودن یک کلاس کاردانش و مهارت آموزی به مدارس شاهد در سال تحصیلی 98-97 خبر داد و افزود: استان‌هایی که آمادگی دارند، می‌توانند در این زمینه اقدام کنند.

رزاقی خاطرنشان کرد: 25 هزار و 64 نفر جانباز، 4 هزار و 600 نفر آزاده و 52 هزار و 306 نفر رزمنده در بین فرهنگیان شاغل و بازنشسته وجود دارد.

شرایط عمومی ثبت نام تمام دانش‌آموزان شاهد و غیر شاهد

دارا بودن صلاحیت اخلاقی و رفتاری، رعایت شئونات وپوشش مناسب با دوره تحصیلی و سن دانش‌آموزان(خصوصا حجاب برتر برای دانش‌آموزان دختر)، التزام و پایبندی خانواده به حفظ شئونات و ارزش‌های اسلامی و تربیت دینی، رعایت مقررات و آیین نامه‌های انضباطی، تربیتی و آموزشی مدارس شاهد و سکونت در محدوده تعیین شده برای متقاضیان ثبت‌نام.

احراز شرایط عمومی از طریق بررسی سوابق تحصیلی و تربیتی دانش‌آموز با حضور دانش‌آموزان و والدین انجام می‌شود.

شرایط علمی ثبت‌نام دانش‌آموزان ورودی به مدارس شاهد

پایه اول ابتدایی:

دارا بودن شرایط عمومی و کسب امتیاز لازم مطابق جدول امتیاز بندی.

دانش‌آموزان پایه هفتم:

دانش‌آموزان پایه ششم در صورتی که در یک درس مقیاس خوب و مابقی خیلی خوب را در خرداد سال تحصیلی 96-97 کسب کرده‌اند می‌توانند در پایه هفتم در سامانه سجا ثبت‌نام کنند.

دانش‌آموزان پایه دهم:

قبول خرداد درپایه نهم با معدل کل حداقل 17 و کسب شرایط علمی لازم در انتخاب شاخه و رشته تحصیلی مربوط.

از بین متقاضیان ثبت‌نام در پایه‌های ورودی(اول ابتدایی، پایه های هفتم و دهم) در مدارس شاهد تا دوبرابر ظرفیت (اصلی و ذخیره) از طریق سامانه سجا اعلام می‌شود. مدیران مدارس پس از دریافت اسامی از طریق سیستم پیامک نسبت به اطلاع رسانی به والدین اقدام می‌کنند.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

         
بالا