سوالات
موضوعات
مقالات
دسته بندی ها
احتمال نهایی شدن طرح تعطیلی مدارس در فصل زمستان

وزیر آموزش‌وپرورش و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از توافق برای تعطیلات ۱۴ روزه مدارس در فصل زمستان خبر می‌دهند، تعطیلاتی که اجرای آن ممکن است زمان فعالیت مدارس از اول مهر را دستخوش تغییر قرار دهد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در روزهای اخیر خبر تعطیلات دو هفته‌ای مدارس در فصل زمستان از سوی مسئولان سازمان میراث فرهنگی گردشگری، رسانه‌ای شد و طبق اعلام آنها فعالیت مدارس مدارس پانزده روز زودتر شروع می‌شود و در عوض پانزده روز انتهای دی ماه دانش‌آموزان تعطیل می‌شوند. توافقات اولیه با آموزش و پرورش انجام شده و بعید است مانع خاصی وجود داشته باشد.

امروز نیز خبری به نقل از وزیر آموزش و پرورش منتشر شد که از اجرای تعطیلات 14 روزه زمستانی مدارس از امسال خبر می‌داد. این درحالی است که سال گذشته بحث تعطیلات یک ماهه مدارس در فصل زمستان و تغییر زمان شروع فعالیت آنها از مهر به شهریور با مخالفت مجلس همراه شد و تصویب نشد اما هم اکنون مسئولان دولتی از آماده شدن طرحی برای تعطیلات 14 روزه مدارس در فصل زمستان خبر می‌دهند.

در همین رابطه، علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با تسنیم در خصوص تعطیلات مدارس در فصل زمستان و اینکه آیا این موضوع به مصوبه مجلس نیاز دارد یا خیر، اظهار کرد: اگر قرار به تغییر زمان شروع و پایان سال تحصیلی نباشد نیازی به مصوبه مجلس نیست.

وی افزود: در قانون شوراهای آموزش و پرورش که مصوب سال 72 است تهیه تقویم آموزشی مورد توجه قرار گرفته است و بخشی از وظایف شوراها در نظر گرفته شده است اما از آن سال تا به حال هیچ آیین نامه‌ای برای این موضوع تدارک دیده نشده است.در سند تحول، ایجاد انعطاف در تقویم آموزشی متناسب با نیازها و شرایط مناطق کشور دیده شده است.

زرافشان گفت: مصوبه مجلس تأکید دارد که زمان شروع سال تحصیلی از اول مهر تا پایان اردیبهشت باشد و امتحانات در خردادماه برگزار شود. اما اگر قرار به تغییر این زمان نباشد نیازی به مصوبه مجلس نیست و می توان تعطیلات دو هفته‌ای مدارس را در فصل زمستان اجرا کرد.

در همین رابطه مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش به تسنیم گفت: اگر فرض براین باشد در همین بازه زمانی یعنی از ابتدای مهر تا پایان اردیبهشت کلاس‌ها دایر باشد و در این ایام مدارس تعطیلات دو هفته‌ای مدارس را داشته باشیم نیازی به مصوبه مجلس نیست اما این مسئله می‌تواند به برنامه درسی دانش‌آموزان آسیب بزند.

وی افزود: اگر بتوانیم تقویم آموزشی را تغییر دهیم و به جای اول مهر 15 شهریور و یا اوایل شهریور فعالیت مدارس آغاز شود می‌توانیم در رابطه با تعطیلات زمستانی برنامه‌ریزی کنیم البته انجام این موضوع نیازمند تغییر تقویم آموزشی است و به مصوبه مجلس نیاز دارد.برای تغییر تقویم آموزشی ابتدا باید با مجلس توافق کنیم و سپس وارد فازهای بعدی و بررسی مواردی چون تعطیلات زمستانه شویم.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تعطیلی مدارس ابتدایی و پیش دبستانی‌ شهر تهران در روز دوشنبه 16 بهمن
تمام مدارس استان تهران دوشنبه 9 بهمن تعطیل است
تمام مقاطع تحصیلی تهران روز سه‌ شنبه 28 آذر تعطیل است
         
بالا