سوالات
موضوعات
مقالات
دسته بندی ها
برگزاری آزمون سمپاد و مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم

رییس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش از برگزاری مشترک آزمون سمپاد و مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم, عبدالرسول عمادی در حاشیه مرحله دوم انتخابات نمایندگان فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره در جمع خبرنگاران درباره برگزاری آزمون پایه دهم مدارس سمپاد اظهار کرد: برنامه آزمون ورودی دوره دوم متوسطه مدارس سمپاد در تاریخ 11 خرداد 97 است و یک آزمون برای پذیرش دانش‌آموز در مدارس سمپاد (تیزهوشان) و نمونه دولتی برگزار می‌شود.

وی افزود: برمبنای این آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی اقدام به گزینش دانش‌آموز می‌کنند.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که آیا تعداد پذیرش دانش‌آموز در مدارس سمپاد دوره دوم متوسطه کاهش می‌یابد؟ گفت: خیر بر اساس چارچوبی که دارند دانش‌آموز خواهند گرفت و افرادی که در این آزمون نمره می‌آورند ابتدا به مدارس سمپاد می‌روند و بعد به مدارس نمونه دولتی هدایت می‌شود.

عمادی درباره استانداردهای جذب دانش‌آموز در مدارس سمپاد بیان کرد: مدارس سمپاد و نمونه دولتی با دو هدف متفاوت تأسیس شده‌اند. مدارس سمپاد دانش‌آموزان تیزهوش را تحت پوشش قرار می‌دهند و مدارس نمونه دولتی باید دانش‌آموزان برتر مناطق محروم را تحت پوشش قرار دهند.

وی ادامه داد: آزمون این مدارس باید متفاوت باشد اما آزمونی که گرفته می‌شود تلفیقی از سوالات آزمون پیشرفت تحصیلی و آزمون‌های هوش و استعداد خواهد بود تا هم مدارس سمپاد و هم مدارس نمونه دولتی بتوانند جذب دانش‌آموز داشته باشند.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس تیزهوشان و آزمون سمپاد
شرایط ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی در دوره دوم متوسطه
طرح شهاب جایگزین آزمون سمپاد و مدارس نمونه دولتی در پایه هفتم
حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی برای ورود به پایه هفتم
         
بالا