سوالات
موضوعات
مقالات
دسته بندی ها
اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ در دهه دوم خرداد

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ و انتخاب رشته در دهه دوم خرداد انجام می شود، بورسیه ها و موارد خاص را نیز هفته اول تیر ماه خواهیم داشت و اعلام نتایج نهایی هفته اول شهریور ماه 97 است.
آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ نسبت به آزمون کارشناسی ارشد سال گذشته ۱۴۲ هزار نفر کاهش داشته است.
به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در حاشیه برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ گفت: این آزمون از لحاظ ماهیتی تفاوتی با آزمون کارشناسی ارشد سال گذشته نداشته فقط تعداد شرکت کنندگان ۱۴۲ هزار نفر کاهش داشته است.
وی ادامه داد: پیش بینی می کینم که ۱۷۰ هزار نفر ظرفیت داشته باشیم که البته هنوز نهایی نشده است و ظرفیت دانشگاه آزاد نیز کمتر از این آمار نیست.

سوالات آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد سال 97 در هر یک از کدرشته‌های امتحانی تا پایان روز شنبه 8 اردیبهشت بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.
کلید اولیه سوالات آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ در هریک از کد رشته‌های امتحانی نیز از روز سه شنبه 11 اردیبهشت بر روی سایت قرار می‌گیرد.
وی افزود: تمام داوطلبان هر گونه پرسش درباره کلید آزمون کارشناسی ارشد و سوالات را از روز پنجشنبه 13 اردیبهشت تا روز سه‌شنبه 18 اردیبهشت از طریق سیستم پاسخگویی الکترونیکی به سازمان سنجش ارسال کنند و تقاضاهایی که از طریق دیگر واصل شود قابل بررسی و پاسخگویی نیست.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب وبلاگ

​تست هوش تصویری ریون یا ریون سیاه و سفید را می توان یکی از قدیمی ترین ابزار های سنجش بهره هوش (تست I...
انتخاب شغل و رشته تحصیلی مناسب یکی از دقدقه های مهم برای دانش آموزان، دانشجویان و سایر افراد جویای ک...
تفاوت های فردی دانش آموزان از نظر ویژگی های شناختی هیجانی و دیگر ویژگی های شخصیتی همواره برای معلمان...
شاید برای بیشتر دانش آموزان ملاك و شاخص مفید بودن مطالعه، میزان زمانی است كه به درس خواندن و مطالعه ...
         
بالا