سوالات
موضوعات
مقالات
دسته بندی ها
برگزاری آزمون سلامت روان برای دانش آموزان پایه هفتم و هشتم

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش از برگزاری آزمون سلامت روان برای دانش آموزان پایه هفتم و هشتم خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم, مسعود شکوهی مدیرکل امور تربیتی و مشاوره در نشست خبری امروز معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: در سال های گذشته برای دانش آموزان دختر آزمون سلامت روان داشتیم و امسال برای تمام دانش آموزان.پایه هفتم و هشتم آزمون سلامت روان برگزار می‌شود و مورد تحلیل قرار می‌گیرد و امسال این تحلیل ها مدرسه ای است و مدیر و مشاور مدرسه تحلیل ها را در اختیار دارند تا برای بهداشت روان دانش آموزان برنامه ریزی کنند.

وی افزود: برگزاری آزمون سلامت روان کمک بسیاری به مدارس است و حتی در بحث اختلال‌های یادگیری نیز تاثیر دارد و اگر نیاز بود دانش آموزانی را که به خدمات بیشتری نیاز دارند به مراکز مشاوره معرفی کنیم.

شکوهی ادامه داد: آزمون سلامت روان 310 سوال دارد که 23 زمینه را بررسی می‌کند وبه نوعی آزمون غربالگری است و در گذشته شناسایی می شدند اما ارجاع انجام نمی شد.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: طرح تشکیل تیم‌های مداخله در بحران‌های روانی و اجتماعی دانش‌آموزان را تهیه کردیم تا بعد از تصویب در تمام مناطق کشور اجرا شود و هر تیم شامل روانشناس, روان سنج, مددکار و مشاور تربیتی است و خودروی مجهز با تماس مدیر مدرسه به مدرسه مراجعه می‌کند تا مشکل دانش‌آموز بررسی شود.

در این باره کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی، عنوان کرد: در حوزه آسیب‌های اجتماعی دو اقدام پیشگیری و مشاوره را انجام می‌دهیم که مسئولیت اصلی پیشگیری بر عهده معاونت تربیت بدنی و سلامت است که ما می‌توانیم اطلاعات خوبی را به آنها ارائه دهیم.

وی افزود: در استان خراسان رضوی در جایی که احساس کردیم وضعیت آسیب‌پذیری دانش‌آموزان بالاتر است کلینیک‌های کنترل خشم را ایجاد کردیم.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلاس تیزهوشان و آزمون سمپاد
جزئیات زمان‌ بندی ثبت‌ نام پذیرفته‌ شدگان آزمون کارشناسی ارشد
نتایج آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ جمعه اعلام می شود
نتایج آزمون دکترای ۹۶ اعلام شد
         
بالا