سوالات
موضوعات
مقالات
دسته بندی ها
برگزاری آزمون سلامت روان برای دانش آموزان پایه هفتم و هشتم

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش از برگزاری آزمون سلامت روان برای دانش آموزان پایه هفتم و هشتم خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم, مسعود شکوهی مدیرکل امور تربیتی و مشاوره در نشست خبری امروز معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: در سال های گذشته برای دانش آموزان دختر آزمون سلامت روان داشتیم و امسال برای تمام دانش آموزان.پایه هفتم و هشتم آزمون سلامت روان برگزار می‌شود و مورد تحلیل قرار می‌گیرد و امسال این تحلیل ها مدرسه ای است و مدیر و مشاور مدرسه تحلیل ها را در اختیار دارند تا برای بهداشت روان دانش آموزان برنامه ریزی کنند.

وی افزود: برگزاری آزمون سلامت روان کمک بسیاری به مدارس است و حتی در بحث اختلال‌های یادگیری نیز تاثیر دارد و اگر نیاز بود دانش آموزانی را که به خدمات بیشتری نیاز دارند به مراکز مشاوره معرفی کنیم.

شکوهی ادامه داد: آزمون سلامت روان 310 سوال دارد که 23 زمینه را بررسی می‌کند وبه نوعی آزمون غربالگری است و در گذشته شناسایی می شدند اما ارجاع انجام نمی شد.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: طرح تشکیل تیم‌های مداخله در بحران‌های روانی و اجتماعی دانش‌آموزان را تهیه کردیم تا بعد از تصویب در تمام مناطق کشور اجرا شود و هر تیم شامل روانشناس, روان سنج, مددکار و مشاور تربیتی است و خودروی مجهز با تماس مدیر مدرسه به مدرسه مراجعه می‌کند تا مشکل دانش‌آموز بررسی شود.

در این باره کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی، عنوان کرد: در حوزه آسیب‌های اجتماعی دو اقدام پیشگیری و مشاوره را انجام می‌دهیم که مسئولیت اصلی پیشگیری بر عهده معاونت تربیت بدنی و سلامت است که ما می‌توانیم اطلاعات خوبی را به آنها ارائه دهیم.

وی افزود: در استان خراسان رضوی در جایی که احساس کردیم وضعیت آسیب‌پذیری دانش‌آموزان بالاتر است کلینیک‌های کنترل خشم را ایجاد کردیم.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نحوه انتخاب رشته پایه نهم
کلاس های تیزهوشان و آزمون سمپاد
نتایج آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ جمعه اعلام می شود
نتایج آزمون دکترای ۹۶ اعلام شد
         
بالا