سوالات
موضوعات
مقالات
دسته بندی ها
میزان تسهیلات دانشجویی در سال تحصیلی 97-96 افزایش می یابد

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: یک هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال تسهیلات در ۶ ماه ابتدایی سال جاری به دانشجویان پرداخت شد که این میزان در نیمه دوم امسال هم افزایش پیدا می کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صندوق رفاه دانشجویان، مجتبی صدیقی در دانشگاه جیرفت گفت: در دوره اول دولت یازدهم، شناخت خوابگاه های فرسوده در دستور کار قرار گرفت، تابستان سال جاری با حمایت دولت دوازدهم، از طریق صندوق رفاه دانشجویان و با روحیه جهادی تحولی بزرگ در بازسازی خوابگاه های دانشجویی انجام شد و تمامی خوابگاه های سطح پنج کشور به سطح چهار ارتقا پیدا کردند.

وی افزود: دولت دوازدهم تمام تلاش خود را انجام می دهد تا تمامی خوابگاه های دانشجویی به سطح بالا ارتقا پیدا کنند.

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: در حال حاضر یک هزار و ۲۰ خوابگاه دانشجویی در کشور فعال هستند و علاوه بر این، تعداد ۳۲۰ خوابگاه دیگر زیر نظر دانشگاه ها مدیریت می شوند.

صدیقی با بیان اینکه ۲۶۰ هزار نفر ظرفیت خوابگاه دانشجویی مجردی در کل کشور داریم، افزود: در برنامه ششم توسعه ظرفیت خوابگاه ها باید به ۷۰۰ هزار نفر برسد که به طور جدی پیگیر انجام آن هستیم.

وی ادامه داد: ۲۰۰ خوابگاه در سطح کشور با مشارکت بخش خصوصی در حال ساخت است که تکمیل این طرح ها کمک خوبی به ارتقای ارائه خدمات دانشجویی می کند.

صدیقی گفت: یک هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال در ۶ ماه ابتدایی سال جاری تسهیلات به دانشجویان پرداخت شد که این میزان در نیمه دوم امسال افزایش پیدا می کند.

وی افزود: از این مبلغ ۸۳۰ میلیارد ریال وام به دانشجویان دکتری و ۴۵۰ میلیارد ریال به سایر دانشجویان اختصاص پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: ۲۱ نوع وام توسط صندوق رفاه دانشجویان پرداخت می شود و در سال جاری میزان وام ها ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش یافته است.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تسهیلات ویژه صندوق رفاه وزارت علوم برای دانشجویان روشندل
سامانه ثبت تقاضای وام ها و تسهیلات دانشجویی فعال شد
نحوه پرداخت و بازپرداخت وام های شهریه و تسهیلات دانشگاه آزاد در سال 96 اعلام شد
         
بالا