سوالات
موضوعات
مقالات
دسته بندی ها
زنگ آغاز سال تحصیلی 97-96 توسط رئیس جمهور نواخته شد

زنگ آغاز سال تحصیلی ۹۶_۹۷ توسط رئیس جمهور نواخته شد و سال تحصیلی بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز در سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم, مراسم نمادین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید امروز با حضور حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور, سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان کشور در هنرستان دخترانه شهید مدرس منطقه 5 آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد.

در این مراسم, زنگ آغاز سال تحصیلی 96_97 توسط رئیس جمهور نواخته شد.

سیدمحمد بطحایی صبح امروز در مراسم بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی اظهار کرد: امروز بیش از 13 میلیون دانش‌آموز در 106 هزار مدرسه کشور سال تحصیلی جدید را با دنیایی از امید آغاز می‌کنند.

وی افزود: مدرسه به عنوان کانون اصلی تعلیم و تربیت و مخاطب اصلی در وزارت آموزش و پرورش هنوز از جایگاه بایسته خود فاصله دارد و نهادهای تصمیم‌گیری در مدرسه منتظر دستورات اداری از سوی سلسله مراتب بالاتر هستند به گونه‌ای که چراغ خلاقیت نتوانسته در مسیر تصویرسازی مدارس روشن شود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: تمرکز شدید اداری و ساختار نظام آموزشی همچنان سیطره خود را حفظ کرده و این مسئله بهره‌وری را کاهش داده است.

بطحایی گفت: نخستین بخش از برنامه‌ های آموزش و پرورش در دولت دوازدهم اصلاح روش‌ ها و مدیریت نظام آموزشی با استفاده از ظرفیت فناوری‌ های نوین و فضای مجازی است که از این ظرفیت برای آموزش مدیران و ارتقای شایستگی آنها استفاده خواهیم کرد. همچنین اختیارات لازم را برای اداره واحدهای آموزشی و حل مسائل در داخل مدرسه تصویب خواهیم کرد.

وی ادامه داد: تحول در آموزش‌های مدرسه‌ای با توجه به تغییرات سریع و پیچیده امروز یکی از نیازهای آموزش و پرورش است؛ رهبر معظم انقلاب بارها در مناسبت‌های مختلف به عنوان سبک زندگی ایرانی و اسلامی اشاره کرده است، همچنین رئیس‌جمهور به موضوع ایجاد و تقویت مهارت‌های پایه شغل و کارآفرین در دانش‌آموزان تاکید دارند و این مسائل نشان از اهمیت این ضرورت‌ها دارد.

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: دولت یازدهم در 4 سال گذشته با وجود محدودیت اعتبار و مسائل اقتصادی کشور، برای تقویت انگیزه معلمان تلاش زیادی را انجام داد اما جامعه فرهنگیان همچنان امیدوار است که گام‌های جدی‌تری برای رفع دغدغه‌ های معیشتی برداشته شود تا آنها با فراغ بال بیشتری به آموزش و پرورش نسل آینده متمرکز شوند.

بطحایی در پایان آغاز سال تحصیلی را به تمام معلمان، دانش‌آموزان و خانواده‌ها تبریک گفت.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آغاز سال تحصیلی 97-96 با بیش از ۱۲میلیون و ۶۰۰هزار دانش‌آموز از شنبه اول مهر
         
بالا