سوالات
موضوعات
مقالات
دسته بندی ها
104 هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی شهر تهران

معاون آموزش ابتدایی شهر تهران با اشاره به اینکه تراکم دانش‌آموزان در کلاس‌های درس ۳۰ تا ۳۳ نفر است، گفت: در برخی مناطق مدرسه ابتدایی ۱۰ نفره داریم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نادر جهان آرای معاون آموزش ابتدایی شهر تهران در حاشیه جشن شکوفه‌ها در جمع خبرنگاران درباره تعداد دانش آموزان ابتدایی شهر تهران گفت: اسامی 103 هزار 300 نفر تا صبح امروز در سامانه سناد ثبت شده است و احتمال می‌دهیم که تعداد دانش آموزان با احتساب اتباع تا 104 هزار نفر افزایش یابد.

وی در مورد روند سنجش سلامت نوآموزان با اشاره به اینکه هنوز تعداد دانش آموزان ارجاعی به مدارس استثنایی مشخص نشده است، افزود: تمام دانش‌آموزان ثبت نام شده در سامانه سناد سنجش سلامت شده‌اند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران در مورد توزیع دانش آموزان کلاس اولی در مدارس تصریح کرد: به طور کلی یک هزار 500 مدرسه دولتی و بیش از 400 مدرسه غیردولتی در شهر تهران داریم و امسال حدود 80 درصد دانش‌آموزان در مدارس دولتی ثبت نام کرده‌اند.

جهان آرای با اشاره به اینکه تعداد نوآموزان پیش دبستانی امسال حدود 50 هزار نفر پیش بینی شده است، عنوان کرد:
تا سال گذشته تعداد نوآموزان 35 هزار نفر بود که با توجه به تلاش‌های انجام شده امیدوارم در حوزه پوشش پیش دبستانی رشد داشته باشیم.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه امسال کلاس بدون معلم در مقطع ابتدایی نداریم، گفت: نهایت تلاش را داشتیم تا از مسیرهای مختلف تامین نیروی انسانی را انجام دهیم که از جمله این مسیرها جذب نیرو از طریق ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و انتقالی استانی به تهران است.

جهان آرای افزود: معلمانی که از طریق رشته‌های دانشگاه فرهنگیان جذب شده نیاز به دوره آموزشی ندارند اما در نیروهای انتقالی دو دسته معلم شامل آموزگاران و دبیران جود دارند که برای دبیران دوره‌های ضمن خدمت در حال برگزاری است.

وی به تراکم کلاس های درس نیز اشاره داشت و تصریح کرد: با توجه به تراکم دانش آموزان و فضای موجود سرانه بین 30تا 33نفر در نظر گرفته شده که البته در مناطق مختلف متفاوت است و در مواردی کلاس‌های 36نفره تشکیل می شود البته سال گذشته مدرسه دو نفره در روستاهای لواسان داشتیم و امسال نیز مدرسه 10 نفره در منطقه یک و پنج تهران داریم.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش تهران یادآور شد: با توجه به شش پایه بودن دوره ابتدایی مدارسی که دانش آموزان بیشتر از 250 نفر دارند به دو دوره اول و دوم تقسیم می‌شوند.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب وبلاگ

​تست هوش تصویری ریون یا ریون سیاه و سفید را می توان یکی از قدیمی ترین ابزار های سنجش بهره هوش (تست I...
انتخاب شغل و رشته تحصیلی مناسب یکی از دقدقه های مهم برای دانش آموزان، دانشجویان و سایر افراد جویای ک...
تفاوت های فردی دانش آموزان از نظر ویژگی های شناختی هیجانی و دیگر ویژگی های شخصیتی همواره برای معلمان...
شاید برای بیشتر دانش آموزان ملاك و شاخص مفید بودن مطالعه، میزان زمانی است كه به درس خواندن و مطالعه ...
         
بالا