سوالات
موضوعات
مقالات
دسته بندی ها
آغاز توزیع کتاب‌های درسی دانش‌ آموزان استان تهران و البرز از فردا 25 شهریور

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: توزیع کتاب‌های درسی دانش‌آموزان دوره متوسطه در استان تهران و البرز از فردا ( شنبه ۲۵ شهریور) توسط ۵ هزار کتاب فروشی آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ثبت سفارش کتاب‌های درسی دوره‌های تحصیلی ابتدایی، پیش دانشگاهی، متوسطه دوم شاخه فنی و حرفه‌ای (پایه دهم و یازدهم) و کتاب‌های درسی تکمیلی مدارس دوره اول متوسطه ویژه استعدادهای درخشان (پایه‌های7، 8 و 9) از طریق سامانه www.irtextbook.ir انجام شد و دانش‌آموزان می‌توانند کتاب‌های خود را روز اول مهر از طریق مدارس دریافت کنند.

دانش آموزانی که به صورت جهشی به پایه بالاتر می‌روند, تغییر رشته می‌دهند یا فقط به تعدادی از کتاب‌های درسی نیاز دارند، از تاریخ 18 شهریور 96 این فرصت برایشان فراهم شده است که سفارش کتاب‌های درسی را از منوی سفارش تک جلدی کتاب‌های درسی و بسته آموزشی در سامانه ثبت‌نام به نشانی wwww.irtextbook.com ثبت کنند تا از طریق شرکت پست به آن­ها تحویل شود.

معلمان نیز از تاریخ 15 شهریور این امکان برایشان فراهم شده است تا کتاب‌های درسی و بسته‌های آموزشی مورد نیاز خود را از منوی "سفارش تک جلدی کتاب‌های درسی و بسته آموزشی" در سامانه ثبت کنند تا از طریق شرکت پست به آن­ها تحویل شود.

طبق گفته‌های حسین طلایی زواره -معاون پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، کتاب‌های درسی دوره متوسطه اول و دوم از طریق کتاب فروشی‌ها توزیع می‌شود که در تمام استان‌ها به جز تهران و البرز توزیع کتاب‌ها از 20 شهریور توزیع شده است.

وی افزود: در استان تهران و البرز توزیع کتاب‌های درسی توسط کتاب فروشی‌ها از روز شنبه (25 شهریور) آغاز می‌شود. 5 هزار کتاب فروشی کار توزیع کتاب‌های درسی را بر عهده دارند و باید کتب درسی را بفروشند و حق فروش اجباری هیچ نوع لوازم‌ التحریری را همراه با آن ندارند. فروش لوازم التحریر همراه کتاب‌ قانونی نیست و خانواده‌ها می‌توانند این موضوع را به شماره‌هایی که در کتاب فروشی نصب شده است، اطلاع دهند.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشاوره تحصیلی متوسطه
         
بالا