سوالات
موضوعات
مقالات
دسته بندی ها
تجربی همچنان در رتبه نخست انتخاب رشته دانش آموزان

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به ثبت‌نام بیش از ۱۲ میلیون دانش‌آموز در مدارس گفت: ۳۰.۰۴ درصد دانش‌آموزان دبیرستانی رشته تجربی را انتخاب کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، روند ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس تا پایان مرداد ماه ادامه داشت و هم‌اکنون اغلب دانش‌آموزان ثبت‌نام خود را انجام داده‌اند با این حال آموزش‌وپرورش به منظور همراهی با دانش‌آموزانی که تاکنون موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، پرونده ثبت‌نام را باز نگه داشته است.

ثبت‌نام دانش‌آموزانی که در امتحانات خرداد ماه قبول نشده‌اند نیز پس از شرکت در امتحانات شهریور و اعلام نتایج، انجام خواهد شد.

علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش در رابطه با ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس اظهار کرد: تا به امروز 12 میلیون و 294هزار و 356 دانش‌آموز در مدارس ثبت‌نام کرده و اطلاعات آنها وارد سامانه سناد شده است.

وی افزود: از این تعداد 7 میلیون و 489 هزار و 254 نفر دانش آموز ابتدایی، 2 میلیون 882 هزار و 950 نفر متوسطه اول، یک میلیون 866 هزار و 918 نفر متوسطه دوم و 679 هزار و 155 نفر در پایه دهم هستند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش گفت:‌ 12.2 درصد دانش‌آموزان در رشته ریاضی، 30.04 درصد رشته تجربی، 27.1 درصد رشته انسانی و 15 درصد فنی و حرفه‌ای و 14.7 درصد در کاردانش ثبت‌نام کرده‌اند.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آغاز تدریس کتاب «انسان و محیط زیست» از ابتدای مهر 96
پیام تسلیت وزیر آموزش و پرورش در پی درگذشت دانش‌ آموزان هرمزگانی
بخشنامه وزارت آموزش و پرورش درباره مرخصی زایمان لغو شد
         
بالا