سوالات
موضوعات
مقالات
دسته بندی ها
تجربی همچنان در رتبه نخست انتخاب رشته دانش آموزان

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به ثبت‌نام بیش از ۱۲ میلیون دانش‌آموز در مدارس گفت: ۳۰.۰۴ درصد دانش‌آموزان دبیرستانی رشته تجربی را انتخاب کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، روند ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس تا پایان مرداد ماه ادامه داشت و هم‌اکنون اغلب دانش‌آموزان ثبت‌نام خود را انجام داده‌اند با این حال آموزش‌وپرورش به منظور همراهی با دانش‌آموزانی که تاکنون موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، پرونده ثبت‌نام را باز نگه داشته است.

ثبت‌نام دانش‌آموزانی که در امتحانات خرداد ماه قبول نشده‌اند نیز پس از شرکت در امتحانات شهریور و اعلام نتایج، انجام خواهد شد.

علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش در رابطه با ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس اظهار کرد: تا به امروز 12 میلیون و 294هزار و 356 دانش‌آموز در مدارس ثبت‌نام کرده و اطلاعات آنها وارد سامانه سناد شده است.

وی افزود: از این تعداد 7 میلیون و 489 هزار و 254 نفر دانش آموز ابتدایی، 2 میلیون 882 هزار و 950 نفر متوسطه اول، یک میلیون 866 هزار و 918 نفر متوسطه دوم و 679 هزار و 155 نفر در پایه دهم هستند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش گفت:‌ 12.2 درصد دانش‌آموزان در رشته ریاضی، 30.04 درصد رشته تجربی، 27.1 درصد رشته انسانی و 15 درصد فنی و حرفه‌ای و 14.7 درصد در کاردانش ثبت‌نام کرده‌اند.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب وبلاگ

​تست هوش تصویری ریون یا ریون سیاه و سفید را می توان یکی از قدیمی ترین ابزار های سنجش بهره هوش (تست I...
انتخاب شغل و رشته تحصیلی مناسب یکی از دقدقه های مهم برای دانش آموزان، دانشجویان و سایر افراد جویای ک...
تفاوت های فردی دانش آموزان از نظر ویژگی های شناختی هیجانی و دیگر ویژگی های شخصیتی همواره برای معلمان...
شاید برای بیشتر دانش آموزان ملاك و شاخص مفید بودن مطالعه، میزان زمانی است كه به درس خواندن و مطالعه ...
         
بالا